آلودگی ۷روزه هوا در شهرهای صنعتی

0
سازمان هواشناسی از سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی طی یک هفته آینده در ۶ شهر صنعتی و پرجمعیت خبر داد و برای گروه‌های حساس هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش نبض صنعت،‌ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در جنوب غرب و ارتفاعات استان‌های یزد و کرمان افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است و در سایر مناطق کشور جو آرامی حاکم است.

یکشنبه با گذر موج تراز میانی جو از جنوب کشور در شرق فارس، شمال و غرب هرمزگان،‌ جنوب یزد، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان افزایش ابر،‌ رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد. روز دوشنبه بارش پراکنده گاهی وزش باد و گردوخاک در مناطق یادشده ادامه خواهد داشت. سه‌شنبه و چهارشنبه در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام پیش‌بینی شده است.

از امروز تا آخر هفته با استقرار جو آرام و پایدار در نیمه شمالی کشور در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، تبریز،‌ ارومیه،‌ اراک و اصفهان به‌تدریج افزایش غلظت آلاینده جوی و کاهش کیفیت هوا را شاهد هستیم. طی 2 روز آینده خلیج فارس مواج است.

توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان شروع: یکشنبه 1401/08/29

زمان پایان: سه‌شنبه 1401/09/01

نوع مخاطره: سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی

منطقه اثر: اراک، اصفهان، تبریز، ارومیه، کرج و تهران.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در بعضی از ساعت‌ها در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در استفاده از سوخت‌های فسیلی، کاهش تردد غیرضروری و حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید