امکان واردات ۱.۵میلیارد دلاری کالاهای اساسی

0
امکان واردات کالاهای اساسی (کنجاله، جو،‌ ذرت و خوراک طیور) تا سقف ۱.۵میلیارد دلار وفق ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهوری فراهم شد و فرایند تخصیص و پرداخت ارز برای محموله‌های موضوع ابلاغ یادشده از امروز به‌فوریت انجام می‌شود.

به گزارش نبض صنعت، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: با گشایش‌های ارزی انجام‌شده و پیرو هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده بین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات ریالی مربوط به تأمین ارز کالاهای اساسی و باتوجه به تضمین صادره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، امکان واردات کالاهای اساسی تا سقف 1.5 میلیارد دلار وفق ابلاغ معاون اول رئیس‌جمهوری فراهم آمد و فرایند تخصیص و پرداخت ارز برای محموله‌های موضوع ابلاغ یادشده از امروز به‌فوریت انجام می‌شود.

بر این اساس باتوجه به اینکه برخی محموله‌های مربوط به این امر از قبل به‌سمت کشور حمل شده است و فرایند ترخیص و تخلیه آنها از امروز انجام می‌شود، انتظار می‌رود آثار اجرایی این اقدام به‌زودی در بازار کالاهای اساسی و ضروری مشاهده شود.

بیشتر بخوانید : ۵ میلیون تن کالای اساسی وارد و ذخیره شد

گفتنی است، عرضه کالاهای موضوع این تصمیم (کنجاله، جو،‌ ذرت و خوراک طیور) با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی در سامانه بازارگاه انجام خواهد شد و تأمین و فروش ارز این کالاها توسط بانک مرکزی موجب کاهش تقاضا در سامانه نیما و افزایش تأمین ارز برای سایر تقاضاهای وارداتی خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید