داخلی‌سازی یک میلیارد دلاری صنعت فولاد

0
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از داخلی‌سازی یک میلیارد دلاری صنعت فولاد خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، وجیه‌الله جعفری افزود: در این زمینه نیاز است تا فرهنگ این موضوع، ایجاد ارتباط و زمینه مشترک بین مصرف‌کننده، تولیدکننده و نخبگان حاضر در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد و اشتراک‌گذاری لازم انجام شود.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خاطرنشان‌ کرد: افزون بر یک میلیارد دلار از نیازهای صنعت فولاد بومی‌سازی و در نتیجه از خروج ارز از کشور جلوگیری شد.

وی گفت: همچنین در جریان این جشنواره‌ها شاهد به‌هم‌رسانی شرکت‌های سازنده، شرکت‌های فولادی و شرکت‌های دانش ‌بنیان بوده‌ایم و این مهم از طریق سامانه «کار لینک» نیز در حال انجام است و امید می‌رود با تداوم این روند شاهد افزایش بومی‌سازی و کاهش ارزبری در این صنعت باشیم.

کارلینک، یک بستر مناسب برای شبکه سازی کسب و کار است که به دست متخصصان ایرانی طراحی و پیاده‌سازی شده است. هدف اصلی این سامانه ایجاد یک بستر مناسب برای تولیدکنندگان انواع کالا و خدمات به‌ویژه تولیدات داخلی است تا در نهایت بتوانند به‌واسطه خدمت ارائه شده به‌ صورت کاملاً مستقیم و بدون نیاز به هیچ‌گونه واسطه‌ای با یکدیگر در ارتباط بوده و نیازهای خود را برطرف کنند.

جعفری همچنین در زمینه کمبود برق و گاز که در فصل سرما گریبانگیر شرکت‌های فولادی و دیگر شرکت‌ها شده، یادآور شد: هرچند این موضوع باید توسط دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های نیرو و نفت پیگیری شود، اما ایمیدرو و شرکت‌های تابعه آن نیز به میدان آمده‌اند و در این زمینه‌ها تلاش می‌کنند.

معاون وزیر صمت در همین زمینه به انعقاد ۱۵ هزار مگاوات تفاهم‌نامه همکاری برای تامین برق از سوی شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی با وزارت نیرو اشاره کرد.

ظرفیت مورد تقاضا برای ساخت نیروگاه در شروع تفاهم‌نامه ۱۰ هزار مگاوات بود که با استقبال انجام شده در یک مرحله به ۱۲ هزار و در حال حاضر به ۱۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش‌یافته است.

جعفری همچنین از کمک بنگاه‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در بهینه‌سازی مصرف گاز در واحدها و سرمایه‌گذاری در این بخش با هماهنگی وزارت نفت خبر داد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید