برای تخصیص ارز باید پول در بانک بلوکه کنید

0
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اخیراً بانک مرکزی بخشنامه‌ای را ابلاغ کرده که بر اساس آن واردکنندگان قبل از تخصیص ارز باید ۵ تا ۱۰۰ درصد معادل ریالی پول را در بانک بلوکه کنند.

به گزارش نبض صنعت، احمدرضا فرشچیان امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: اخیراً بانک مرکزی بخشنامه‌ای را ابلاغ کرده که بر اساس آن واردکنندگان قبل از تخصیص ارز باید نسبت به تأمین ۵ تا ۱۰۰ درصد ریال اقدام کنند؛ یعنی ودیعه سپرده کنند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: این در حالیست که زمان تخصیص ارز مشخص نبوده و معلوم نیست اصلاً ارز تخصیص داده شود یا نشود؛ با این حال واردکننده باید از ۲ ماه قبل از اینکه ارز بگیرد پول در بانک بلوکه کند.

وی ادامه داد: فعال اقتصادی بابت نقدینگی به نظام بانکی هزینه می‌پردازد اما بر اساس این بخشنامه، باید پولش را به صورت مجانی در بانک بلوکه کند که آیا ارزی بگیرد یا نگیرد.

بیشتر بخوانید : الزام عرضه ارز صادرات در سامانه نیما

فرشچیان گفت: آیا بانک مرکزی با وزارت صمت و جهاد کشاورزی برای صدور این بخشنامه مشورت کرده است؟ آیا مورد تأیید این وزارتخانه‌ها قرار گرفته است؟ با این وجود مواد اولیه و مورد نیاز صنعت کشور را چطور می‌توان تأمین کرد؟

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید