وام نوسازی بافت فرسوده تمام شد

0
وام نوسازی
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خواستار واگذاری همه اراضی دولتی به شهرداری شد و گفت:‌ تسهیلات بانک‌ها برای نوسازی بافت فرسوده تمام شده است.

به گزارش نبض صنعت، مهدی هدایت با اشاره به وجود برخی موانع در مباحث مربوط به مسکن شهر تهران، اظهار کرد:‌ یکی از مسائل این است که دولت‌ها به عنوان اصلی‌ترین متعهد ساخت مسکن در کشور، زمین فراوانی در شهر تهران دارد که می‌تواند این‌ها (زمین‌ها)‌ را در برنامه‌ریزی مسکن با شهرداری مشارکت دهد.

وی افزود: از دولت تقاضا داریم اراضی‌اش برای ساخت مسکن را بیاورد. هیچ انتظاری هم نداریم زمین رایگان به شهرداری بدهد. زمین از آنها باشد ساخت و پروانه از شهرداری. با این کار عرضه مسکن زیاد می‌شود.

وی تاکید کرد:‌ از دولت یک خواهش داریم که با یک مصوبه تمامی اراضی‌اش را با قیمت کارشناسی در اختیار شهرداری برای مشارکت در تولید مسکن قرار دهد.

مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس یادآور شد:‌ الان سازمان ملی مسکن فراخوان می‌زند تا با بخش خصوصی مشارکت کند‌، به دلیل عدم همراهی شهرداری کار تسهیل نمی‌شود.

هدایت بیان کرد: از سوی دیگر در بحث تسهیلات بانکی باید شهر تهران ویژه دیده شود. می‌خواهند وام نوسازی را به 600 میلیون تومان افزایش دهند، اما شما برای دریافت وام به بانک زنگ بزنید می‌گویند هیچ تسهیلاتی ندارند و تمام شده است.

وی با بیان این‌که بحث بعد همراهی دولت در بحث شورای عالی شهرسازی و معماری و کمیسیون ماده 5 است، گفت:‌چون اعضا این شورا عمدتاً نمایندگان دولت هستند باید رویکردش به موضوع مسکن تغییر کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از شورای عالی شهرسازی و معماری دارید،‌ اضافه کرد:‌ انتظار ما همکاری بیشتر است. نمی‌گویم موانع ایجاد می‌کنند. از کمیسیون ماده 5 شهر تهران و شورای عالی شهرسازی می‌خواهیم که همراهی‌شان را در موضوع مسکن بیشتر کنند. چون ما می‌خواهیم مسکن استطاعت پذیر بسازیم مسکن لوکس نمی‌سازیم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید