سازمان بازرسی فروش اجباری بلیت هواپیما را ممنوع کرد

0
درحالی رئیس سازمان هواپیمایی از مجاز بودن فروش بسته‌ای بلیت (اجباری) در ایام نوروز خبر داده بود که سازمان بازرسی فروش این نوع بلیت را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش نبض صنعت، هفته گذشته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با پیش بینی جابجایی ۲ میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی، گفته بود: برای مسیر‌های داخلی ۱۱ هزار و ۷۰۰ پرواز برنامه‌ای و ۷۰۰ پرواز فوق العاده و ۴ هزار و ۷۰۰ پرواز بین المللی در نظر گرفته که ۶۳۵ مجوز پرواز فوق العاده صادر شده است.

وی با اعلام این‌که فروش بلیت به صورت بسته‌ای در برخی مسیر‌های پروازی مجاز است، افزود: در بعضی مسیر‌ها فروش چارتری ممنوع بوده و در صورت تخلف مجوز پرواز شرکت‌های هواپیمایی خاطی لغو می‌شود. چنانچه شرکت‌های هواپیمایی نرم افزار‌های موبایلی فروش یا آژانس‌های هواپیمایی خارج از قیمت مصوب اقدام به فروش بلیت کنند با آنان برخورد قانونی می‌شود.

این در حالی است که بازرس‌کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی‌ کل کشور با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی طی هشداری به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش اجباری بلیت پروازهای داخلی (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایطی خارج از خواست مسافرین) خبر داده است.

بیشتر بخوانید : قیمت بلیت در نوروز ۱۴۰۲ افزایش نمی‌یابد

در زمان حاضر بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور با کمبود شدید عرضه مواجه است. مشخص نیست دلیل این کمبود مشکل در تامین ناوگان است یا این‌که برای فشار بر متولی حمل‌ونقل در راستای افزایش قیمت‌ها. اما آنچه مشخص است بخش مذکور از یک نابسامانی شدید رنج می‌برد که سازمان هواپیمایی کشوری نیز قادر به رفع آن نیست.

هفته گذشته و پیش از صدور مجوز فروش بلیت اجباری پروازهای داخلی، سخنگوی سازمان هواپیمایی از ممنوعیت فروش این نوع بلبیت خبر داده بود!

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید