تولید مس کاتد در مجتمع مس سونگون آغاز شد

0
تولید مس کاتد در مجتمع مس سونگون
در آستانه فرارسیدن عید سعید فطر، وعده شرکت ملی مس، مبنی بر شروع فعالیت پروژه هیپ لیچینگ ( تولید مس کاتد) مجتمع مس سونگون تحقق یافته و فاز یک اسیدپاشی با حضور مدیر مجتمع مس سونگون، مدیران و معاونان مجتمع بدون برگزاری تشریفات و مراسم خاصی آغاز شد.

به گزارش نبض صنعت به نقل از مس پرس، معبود عباس زاده مدیر مجتمع مس سونگون در حاشیه آغاز مرحله اسیدپاشی با اشاره به تکمیل بودن پروژه هیپ لیچینگ و همچنین اخذ مجوزات لازم برای بهره برداری از این پروژه، اظهار کرد: پروژه هیپ لیچینگ در تمام مراحل خود تکمیل شده و تمام ادعاهای مربوط به نواقصات مراحل مختلف صحیح نیست.

وی افزود: با حضور تمام عوامل پروژه هیپ لیچینگ مستندسازی از تکمیل مراحل مختلف انجام شده و به زودی تمام مستندات مربوط به تکمیل بودن مراحل مختلف پروژه در رسانه‌های استان منتشر خواهد شد.

عباس‌زاده گفت: هیپ لیچینگ پروژه ای محیط زیست دوست بوده و بسیاری از مشکلات زیست محیطی بخاطر دپو اکسید کنسانتره مس را حل می کند.

وی تاکید کرد: همچنین برای اولین بار از طریق این پروژه کاتد مس در مجتمع مس سونگون تولید خواهد شد که این امر باعث انقلاب در صنعت استان و درآمدزایی و اشتغالزایی بزرگی در استان آذربایجان شرقی خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید