آغاز به کار معاینه فنی خودروها از در منازل

0
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از آغاز به کار معاینه فنی خودروها از در منازل خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، شادی مالکی گفت: در گذشته در تامین تجهیزات معاینه فنی در مراکز به مشکل خورده بودیم، ولی امروزه با توجه به رشد این صنعت در کشور، به سمت کیفی‌سازی خدمات در حوزه معاینه فنی گام برداشته‌ایم.

مالکی با بیان این که با انجام معاینه فنی می‌توان از بسیاری از تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری جلوگیری کرد، گفت: به عنوان مثال وقتی که شهروندان خودروهای خود را به مراکز معاینه فنی می‌برند، در صورتی که نقصی در ترمزهای خودرو باشد، این نقض‌ها با انجام معاینه فنی رفع می‌شود و این مسائل می‌تواند باعث کاهش تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری شود.

مالکی با بیان ای نکه مراکز معاینه فنی مشکلات و چالش‌های متعددی را دارند، گفت: در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو قرار است به این مسائل پرداخته شود.

وی همچنین درباره آغاز به کار فرآیند معاینه فنی پرتابل‌ از در منازل شهروندان گفت: یکی از اقدامات مناسب در این دوره از مدیریت شهری این است که علاوه بر توسعه مراکز ثابت معاینه فنی، خطوط سیار نیز توسعه و گسترش پیدا کرده‌اند، به طوری که در سنوات گذشته هفت خط سیار راه‌اندازی شده بود که امسال ۸ خط به خطوط قبلی افزوده و تعداد خطوط سیار به ۱۵ خط رسیده است. علاوه بر این، در ۶ماهه دوم سال جاری پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: این کار برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود و به همین جهت با کارخانجات سازنده وارد مذاکره شده‌ایم و تا در شش ماه دوم سال جاری شاهد فعالیت یک الی دو دستگاه پرتابل معاینه فنی در مقابل درب منازل شهروندان خواهیم بود.

مالکی در خصوص تعرفه معاینه فنی پرتابل‌ نیز گفت: براساس برنامه ریزی انجام‌شده این پرتابل‌ها به صورت کوتاه مدت در برج‌های مسکونی واحدهای متمرکز و ارگان‌های دولتی استقرار پیدا می‌کنند و تعرفه آنها نیز مشخص است، به طوری که در حال حاضر تعرفه معاینه فنی خودروهای سبک ۹۲ هزار تومان و خودروهای سنگین ۱۱۹ هزار تومان محاسبه می‌شود و در طرح معاینه فنی پرتابل‌ درب منازل نیز هزینه‌ای نیز بابت جابه‌جایی دستگاه‌های پرتابل از شهروندان و مراجعه‌کنندگان دریافت نخواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید