چرا وزارت صمت جلوی دلال بازی و گرانفروشی را نمی گیرد؟

0
وزارت صمت
وزارت صمت

نماینده مردم میانه در مجلس در تذکری به وزارت صمت گفت: چرا نظارت موثر و قابل قبولی بر بازار و قیمت کالاها ندارید؟ چرا نمی توانید جلوی دلال‌ بازی، احتکار و گرانفروشی را بگیرید و چرا به موقع در تهیه کالاهای اساسی و توزیع آن اقدام نمی کنید؟

به گزارش نبض صنعت، سید مرتضی حسینی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأمین نهاده‌های دامی، اظهار کرد: لازم است به این موضوع به صورت جدی توجه شود؛ چرا که دامداران و عشایر در این زمینه به شدت دچار مشکل هستند، هم نهاده‌های دامی کمیاب بوده و هم قیمت آن در بازار آزاد بسیار گران است.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم توجه به بیمه کارگران ساختمانی افزود: در این اوضاع نامناسب اقتصادی و گرانی سرسام‌ آور بیشترین فشار به قشر کارگر وارد می‌شود. حداقل مشکل بیمه آنها را حل کنید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تذکری به وزیر صمت داد و اظهار کرد: چرا نظارت موثر و قابل قبولی بر بازار و قیمت کالاها ندارید؟ چرا نمی توانید جلوی دلال‌ بازی، احتکار و گرانفروشی را بگیرید و چرا به موقع در تهیه کالاهای اساسی و توزیع آن اقدام نمی کنید؟ چرا قیمت برنج ایرانی روز به روز به صورت تصاعدی افزایش پیدا می‌کند، شرکت خدمات بازرگانی دولتی چه کاری انجام می‌دهد؟

حسینی افزود: برنج شهرستان میانه در عرض یک ماه 25 هزار تومان افزایش قیمت داشته است که اگر این افزایش قیمت به جیب کشاورزان و تولیدکنندگان می‌رفت جای تاسف نداشت، اما متاسفانه سود آن به جیب دلالان و دودش به جیب مصرف ‌کننده می‌رود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید