تویوتا پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد

0

شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن اعلام کرد که طی سال 2021 معادل 10.1 درصد افزایش فروش داشته و برای دومین سال متوالی پرفروش‌ترین خودروساز جهان شده است.

به گزارش نبض صنعت، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن اعلام کرد که طی سال 2021، معادل 10.1 درصد افزایش فروش داشته و این مسأله باعث شده تا برای دومین سال پیاپی پرفروش‌ترین خودروساز جهان شود.

تویوتا گفته با احتساب فروش زیر مجموعه‌های خود به نام‌های دایهاتسو و هینو در سال 2021 معادل 10.5 میلیون دستگاه خودرو فروخته است.

رقیب اصلی تویوتا در بازار خودرو گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان است که برخلاف خودروساز ژاپنی نه تنها افزایش فروش نداشته بلکه 5 درصد کاهش فروش را تجربه کرده و 8.9 میلیون دستگاه خودرو روانه بازار کرده که پایین‌ترین میزان در 10 سال گذشته به شمار می‌رود.

کمبود قطعات الکترونیکی خودرو باعث شده تا خودروسازان بزرگ بین المللی مجبور شوند تولید خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ پایین بیاورند. با این حال به نظر می‌رسد تویوتا توانسته بهتر از دیگر خودروسازان چالش کمبود قطعات الکترونیکی را‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت سر بگذارد.

البته تویوتا گفته که به خاطر مشکلات پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا احتمالا در سال مالی جاری که در روز 31 ماه مارس 2022 پایان می‌یابد، نخواهد توانست به هدف‌گذاری تولید 9 میلیون دستگاه خودرو برسد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید