سیمان 3 نرخی شد

0
سیمان
سیمان

بررسی ها نشان می دهد سیمان امروز با سه نرخ در بورس کالا عرضه شد.

به گزارش نبض صنعت، بررسی ها نشان می دهد که سیمان امروز با سه نرخ ۳۹۶ تومان، ۵۴۱، تومان و ۵۱۶ تومان در بورس کالا عرضه شد.

بر همین اساس، قیمت هر پاکت ۵۰ کیلویی سیمان در بورس کالا، ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان، ۲۷ هزار و ۵۰ تومان و ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان است.

این قیمت ها در شرایطی در بورس کالا دیده می شود که هفته گذشته سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عرضه دی ماه سیمان در بورس کالا، گفته بود: قیمت ها در سیمان کیسه ای حدود ۲۵ هزار تومان و در سیمان فله تنی ۳۸۷ هزار تومان ثبات داشت و از زمان عرضه به بورس، حداکثر نوسانات قیمتی سیمان کیسه ای بین ۴.۵ تا ۵.۵ درصد بوده است.

به اعتقاد وی، اکنون و با محدودیت هایی که برای برق و گاز کارخانجات اعمال شده، اما همچنان تولید با کف عرضه در بورس ارائه می شود.

وی گفته بود: در ماه های اخیر با هر بار عرضه سیمان در بورس، بین یک میلیون تا ۱.۲ میلیون تن عرضه شد، در حالی که تقاضا برای آن بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن بوده است.

گزارش های میدانی دنیای معدن نشان می دهد که در حال حاضر قیمت سیمان در بازار آزاد، از پاکتی ۳۵ تا ۴۸ هزار تومان است.

برخی از فعالان بازار مسکن معتقدند از وقتی سیمان وارد بورس شده، هفته ای نبوده که قیمت سیمان با هفته قبل از آن نوسان نداشته باشد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید