جدیدترین قیمت کالاهای اساسی

0
این روزها کشور درگیر انتخابات چهاردهمین رئیس دولت بوده و مسئولان دولتی تلاش می‌کنند تا مردم در فضای آرام خود را برای انتخابات آماده کنند؛ از این رو بازارها هم دارای کمترین نوسان است.

به گزارش نبض صنعت، نرخ گوشت قرمز وارداتی و دولتی از سال گذشته تغییری نداشته و بین ۳۱۶ تا ۴۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این عدد در برخی قصابی فروشی‌ها به ۹۳۰ هزار تومان در هر کیلو گرم ران گوسفندی می‌رسد.

قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ هم نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و هر کیلو گرم گوشت مرغ ۸۳ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین گرمای هوا سبب شده تا نرخ برخی تخم مرغ‌ها با وزن پایین‌تر کاهش یافته و هر شانه ۳۰ عددی به مبلغ ۷۵ هزار تومان عرضه شود در حالی که این عدد برای ۳ هفته قبل ۹۹ هزار تومان بود.

قیمت حبوبات بسته بندی شده هم از اسفند سال گذشته در حال تغییر بوده و در ۳ ماهه نخست سال کم‌کم محصولات جدید با نرخ جدید وارد بازار شدند. برخی برندها مشوق‌هایی برای خرید در نظر گرفته‌اند از جمله خرید دو بسته از حبوبات منجر به این می‌شود که بسته دوم با تخفیف ۵۰ درصدی محاسبه شود.

در بازار لبنیات محصولات کم تقاضا تر افزایش قیمت داشته به عنوان مثال پنیر سفید از ۸۱ هزار تومان به ۹۱ هزار تومان افزایش یافته است. اما محصولات پرمصرف با قیمت‌های سال گذشته در حال عرضه هستند. قیمت جدید شیرخام درب دامداری‌ها هنوز ابلاغ رسمی نشده اما در خرده فروشی‌ها هر کیلو گرم شیر فله‌ای ۲۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است؛ حبوبات ۱۵ درصد، مرغ ۷ درصد و تخم مرغ ۱۷ درصد، غلات ۱۲ درصد، مواد پروتئینی ۶۵ درصد و قند ۸ درصد ارزان‌تر در میادین و بازارهای میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

در ادامه قیمت برخی کالاهای اساسی می‌آید (تمام قیمت‌ها به هزار تومان و برای وزن‌های نوشته نشده یک کیلو گرم است).

قیمت کالاهای اساسی

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید