آهن و میلگرد گران شد

0
میلگرد
میلگرد
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن از افزایش قیمت آهن و میلگرد در بازار طی سال جاری خبر داد و گفت: تولیدکنندگان، مقصر اصلی این گرانی هستند.

به گزارش نبض صنعت، در هفته گذشته بازار خرید و فروش آهن با رشد قیمت‌ها روبه‌رو شده است، این افزایش قیمت در حالی به وجود آمده که هنوز معاملات در بازار رونق نداشته است و در اوایل اردیبهشت ماه بازار شاهد رونق معاملات و افزایش ساخت‌وساز خواهد بود.

حمیدرضا رستگار به‌عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان آهن در خصوص دلایل افزایش قیمت آهن آن هم در هفته نخست سال 1401 به تسنیم گفت: متأسفانه بازار در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته با رشد 1500تومانی در قیمت هر کیلو میلگرد روبه‌رو شد، در آن مقطع برای ما این سؤال مطرح شد که به چه دلیل افزایش قیمت‌ها به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته نخست فعالیت واحدها در سال جاری بازار با افزایش 500 تومانی قیمت هر کیلو میلگرد روبه‌رو شده است، افزود: در مجموع از اسفند تا 20 فروردین ماه بازار شاهد رشد 2 هزار تومانی تیرآهن و میلگرد در هر کیلو است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن دلایل افزایش قیمت‌ها را افزایش دستمزد و تغییرات قیمتی توسط واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: هنوز در بازار معامله‌ای نشده است که ما به مشتریان قیمت‌ها را بالا بگوییم، ما مقصر اصلی افزایش قیمت‌ها را واحدهای تولیدی می‌دانیم.

رستگار تأکید کرد: در زمان حاضر هیچ توجیهی برای افزایش قیمتها وجود ندارد اگر واحدهای تولیدی بخواهند افزایش دستمزدها را عنوان کنند رقم‌ها به‌ حدی نیست که بازار مدام با افزایش قیمت روبه‌رو باشد علاوه بر این تغییرات بین‌المللی نیز نمی‌تواند تأثیری بر بازار داخلی آهن داشته باشد.

وی تصریح کرد: نباید مصرف‌کنندگان تاوان مشکلات صادراتی تولیدکنندگان را پرداخت کنند. امروز قیمت تیرآهن از کیلویی 15 هزار و 800 تومان به 17 هزار و 500 تومان رسیده است و هیچ پاسخی نیز در مورد دلایل افزایش قیمت‌ها عنوان نمی‌شود. در مجموع به‌ نظر می‌رسد دولت باید تدبیر مناسبی را برای ساماندهی قیمت محصولات فولادی اعمال کند تا بازار شاهد این نوسانات قیمتی نباشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تأکید کرد: ما هنوز معامله‌ای انجام نداده‌ایم و طبیعتاً اوایل اردیبهشت ماه خرید و فروش‌ها آغاز می‌شود، چرا باید در شرایطی که بازار خرید و فروشی ندارد آهن گران شود؟

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید