حل مشکل شیرخشک رژیمی نوزادان تا ۱۰ روز آینده

0
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد کمبود شیرخشک رژیمی نوزاد را ناشی از عدم تخصیص به موقع ارز برای واردات ماده اولیه این کالا دانست و اعلام کرد که مشکل این نوع شیرخشک تا ۱۰ روز آینده به طور کامل حل خواهد شد.

به گزارش نبض صنعت، هانی تحویل‌زاده‌ در پاسخ به این سوال که چرا شیرخشک رژیمی در بازار کم است؟ گفت: در مقاطعی باید برای خرید ماده اولیه شیرخشک‌های رژیمی ارز مورد نیاز تخصیص داده می‌شد که متاسفانه تخصیصی صورت نگرفت و تولیدکننده و واردکننده زمان خرید را از دست دادند.

وی ادامه داد: کمبود شیرخشک رژیمی در بازار ناشی از عدم تخصیص به موقع ارز است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اضافه کرد: شیرخشک‌های رژیمی و مواد اولیه مرتبط با آن مقاطع خاصی در دنیا تولید می‌شوند و اینگونه نیست که هر زمان ارز داشتیم آن را تهیه کنیم. باید همان زمان که تولیدات آن صورت می‌گیرد خرید انجام شود در غیر این صورت خرید به عقب می‌افتد.

وی در پاسخ به اینکه چه زمانی مشکل کمبود شیرخشک رژیمی در بازار حل خواهد شد؟ گفت: دو ماه پایانی سال ۱۴۰۰ ارز شرکت‌های تولیدکننده شیرخشک تامین و خرید انجام شد. این محموله‌ها دو هفته قبل وارد گمرک شدند و به تدریح در حال ترخیص و تحویل به شرکت‌های پخش دارویی هستند.

تحویل زاده اضافه کرد:تشریفات اداری ترخیص کالا از گمرک حدود سه هفته طول می‌کشد. اینگونه نیست که وقتی ماده اولیه و شیرخشک نهایی به گمرک برسد بتوان سریع آن را ترخیص کرد. بر اساس آخرین آمار تشریفات اداری اکثرا انجام شده و محموله در حال ترخیص است. اما ۱۰ روز طول می‌کشد که این شیرخشک‌های رژیمی به مراکز استان‌ها برسد.

به گفته وی مشکل شیرخشک‌های رژیمی طی روزهای آینده به تدریح حل خواهد شد و تا ۱۰ روز آینده نیز مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در ادامه گفت: امیدواریم دولت یا ارز دولتی را کامل حذف کند تا بتوانیم با ارز نیمایی یا آزاد در زمان دقیق تولید ماده اولیه، آن را به موقع خریداری کنیم یا اگر اصرار بر تامین ارز دولتی دارد به موقع آن را تامین کند تا زمان خرید را از دست ندهیم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید