کالاهای اساسی باید به قیمت شهریور ۱۴۰۰ عرضه شود

0
کالای اساسی
کالای اساسی
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به مصوبات قانون بودجه سال ۱۴۰۱، گفت: مجلس به دولت اجازه داد با ارایه کالابرگ الکترونیکی مسئله ارز ترجیحی را مدیریت کند اما کالاهای اساسی باید به قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش نبض صنعت، مجتبی یوسفی با اشاره به نگرانی مردم از نحوه مدیریت ارز ترجیحی دولت، گفت: در گذشته نرخ ارز ترجیحی از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وقت ابلاغ شد و برای این بخش 65 میلیارد دلار از ذخیره ارزی کشور صرف کردند تا قیمت دارو و کالاهای اساسی مانند گوشت و مرغ گران نشود اما متاسفانه هدف مورد نظر محقق نشد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سفره مردم بیش از این نباید کوچک شود، اظهار کرد: با توجه به مسائل پیش آمده در این زمینه مجلس در قانون بودجه سال 1400 و 1401 به دولت اجازه داد تا این موضوع را مدیریت کند. در سال 1400 مبلغ 8 میلیارد دلار اختصاص داده شد که بر اساس گزارش‌ها 18 و نیم میلیارد صرف شد، در قانون بودجه سال جاری نیز آوردیم که دولت با کمک کالابرگ الکترونیکی می‌تواند ارز ترجیحی را مدیریت کند.

یوسفی یادآور شد: دولت در لایحه بودجه 1401 پیشنهاد حذف ارز ترجیحی را داده بود اما مجلس با همکاری دولت در بودجه این مصوبه را اصلاح و تاکید کرد که قیمت کالاهای اساسی و دارو به قیمت شهریور 1400 در اختیار مردم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دولت در کنار مدیریت ارز ترجیحی باید مراقب تولید باشد. مجلس معتقد است که تسهیلاتی باید برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شود از این رو در تبصره 18 قانون بودجه 1401 با همکاری دولت این موضوع را پیش بینی کردیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که «یکی از شاخص‌های مردمی بودن، صحبت با مردم است». مردم ما همیشه نشان دادند که به این کشور و سرزمین علاقمند هستند و درگیر مسائل جزئی نمی‌شوند لذا اگر با مردم دقیق، شفاف، بدون نگرانی و واهمه صحبت کنیم آنها در روزهای سخت همراه خواهند بود کما اینکه همیشه همراهی کردند لذا رئیس جمهور باید با مردم در خصوص موضوعات و مسائل کشور صحبت کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید