آغاز عملیات احداث و تجهيز خط رنگ جديد کرمان موتور

0
عملیات احداث و تجهيز خط رنگ جديد شرکت کرمان موتور
همزمان با جشن هاي هفته گرامي داشت مقام كارگر، عملیات احداث و تجهيز خط رنگ جديد شرکت کرمان موتور در ارگ جديد بم آغاز شد.

به گزارش نبض صنعت، شرکت کرمان موتور در راستای فرامین هشت گانه رياست جمهوری در خصوص صنعت خودروسازی کشور و به منظور افزایش بیش از پیش داخلی سازی و کیفیت توليدات خود و با هدف تبديل شدن به يك مجموعه توليدي سبز و با حداقل آلايندگي محيط زيست، عملیات ساخت و تجهيز سالن رنگ شماره دو این شرکت را مطابق با آخرين استانداردهاي روز صنعت خودروسازي آغاز کرد.

آيدين خوردوستان، معاون اجرايي شركت كرمان موتور در حاشيه جشن های هفته کارگر موسوم به گردهمایی خانواده بزرگ کرمان موتور با اعلام خبر شروع به كار پروژه احداث خط رنگ تمام اتوماتيك اين شركت، افزود: اين پروژه در مدت زمان 14 ماه به بهره برداي خواهد رسيد و پیش بینی می شود که تا دهه فجر امسال شاهد پيشرفت 70 درصدي این طرح باشیم.

وی افزود: امکان پاشش رنگ 20 دستگاه انواع بدنه خودرو در ساعت، استفاده از فیلتراسیون خشک در كابين هاي پاشش، مطابقت با آخرین فناوری های تولید و استانداردهای زیست محیطی و کاهش مصرف آب از جمله مزایای سالن رنگ جديد شرکت کرمان موتور خواهد بود.

به گفته وی، این پروژه همچنين به سیستم RTO مجهز شده است که مانع ازپخش آلودگی ناشی از پخت رنگ و سوخت کوره می شود و به این ترتیب منجر به كاهش قابل توجه آلايندگي خواهد شد. از طرف ديگر، طراحی سالن رنگ به گونه ای است که پاشش رنگ های پایه آبی waterborne را امکان پذیر می کند که این روش تولید آلودگی محیط زیست، ناشی از حلال های شیمیایی را کاهش خواهد داد.

وی با اشاره به رباتيك بودن فرآيند پاشش رنگ در سالن جديد، گفت: ربات های پاشش رنگ مورد استفاده در سالن رنگ شماره دو، ساخت شرکت هیوندای کره جنوبی است و سیستم پاشش رنگ از بروزترین تجهیزات شرکت Sames کشور فرانسه بهره خواهد برد. همچنين پاشش سیلر وPVC کف بدنه خودرو نیز براي اولين بار در كشور به صورت رباتیک انجام خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: ظرفیت و امکانات خط رنگ جديد كرمان موتور به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده است که در آن پاشش رنگ برای بدنه تمامي خودروهاي سواري توليدي در كشور امكان پذير باشد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید