رنو با بطری شیر، خودرو ساخت

0
جدیدترین خودروی مفهومی رنو یک خودروی هیبریدی است که از بطری‌های شیر ساخته شده است. ۹۵ درصد این خودروی مفهومی قابل بازیافت است و ۷۵ درصد آن از مواد بازیافتی ساخته شده است.

به گزارش نبض صنعت، جدیدترین خودروی مفهومی رنو، از بطری‌های شیر ساخته شده است. این وسیله نقلیه هیبریدی که Scenic Vision نام دارد، با موتور الکتریکی ۲۱۵ اسب بخار، باتری ۴۰ کیلوواتی و پیل سوختی هیدروژنی ۱۶ کیلوواتی عرضه می‌شود.

سازنده این خودرو می‌گوید: باتری می‌تواند با ترکیب برق و هیدروژن دوبرابر سبک‌تر کار کند، در حالی که برد یکسانی را ارائه می‌دهد. رنو می‌گوید زمانی که شبکه ایستگاه‌های هیدروژن به اندازه کافی بزرگ شوند، Scenic Vision می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۸۰۰ کیلومتر را طی کند.

این SUV طیف وسیعی از ویژگی‌های متمایز دیگر را نیز به نمایش می‌گذارد. خودروی هیبریدی جدید رنو به یک سیستم دوربین در قسمت جلویی مجهز شده که دید راننده را تا ۲۴ ٪ افزایش می‌دهد. سیستم ADAS این خودرو دارای یک ویژگی ارزیابی خطر است که قادر است رفتار‌های پرخطر را تشخیص داده و شیوه‌های “رانندگی دفاعی” را تشویق می‌کند. یک نمایشگر بزرگ در زیر شیشه جلو و هفت نمایشگر کوچکتر در داخل کابین خودرو قرار دارد؛ پنج نمایشگر برای ارائه اطلاعات به راننده و دو نمایشگر که به عنوان آینه دوربین عمل می‌کنند. این خودرو همچنین دارای یک فرمان جذاب به سبک فرمول ۱ با یک صفحه نمایش مرکزی می‌باشد.

رنو

رنو این خودرو را به عنوان برنامه‌ای برای تبدیل شدن به یک برند بی‌کربن تا سال ۲۰۵۰ نشان می‌دهد. ۹۵ درصد این خودروی مفهومی قابل بازیافت است و ۷۵ درصد آن از مواد بازیافتی ساخته شده است. به عنوان مثال، فیبر کربنی که به عنوان قطعات بدنه و مخزن سوخت هیدروژن استفاده می‌شود، ۱۰۰ ٪ از ضایعات صنعت هوانوردی و ضایعات کاغذ بازیافت تشکیل شده است. حدود ۳۰ درصد از محفظه‌های پلاستیکی این خودرو از منابع زیستی هستند. کف آن از ۱۰۰ درصد پلاستیک بازیافتی یعنی بطری‌های شیر و لوله‌های پلاستیکی ساخته شده است.

در طراحی Scenic Vision هیچ چرمی به کار نرفته است و رنو آن را با پلی استر کم کربن بازیافتی جایگزین کرده است. حتی تایر‌های این خودرو نیز از لاستیک طبیعی پایدار تهیه می‌شوند و سازگار با محیط زیست هستند. کانسپت Scenic Vision تا سال ۲۰۲۴ به یک نسخه تولیدی تبدیل خواهد شد. امیدوارم رنو مشخصات اعلام شده را حفظ کند. این امر می‌تواند سایر خودروسازان را نیز به تمرکز بر روی توسعه وسایل نقلیه با حداقل ردپای کربن ممکن سوق دهد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید