فرصت دو هفته ای مجلس به وزیر صمت در مورد عقب ماندگی برنامه های خودرویی

0
وزیر صمت
وزیر صمت
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی سوالات نمایندگان از وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز کمیسیون متبوعش، گفت: محور سوالات در جلسه امروز قیمت و کیفیت خودرو و گرانی کالاها بود.

به گزارش نبض صنعت، سیدجواد حسینی کیا در تشریح نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سوال‌کننده نخست علیرضا ورناصری قندعلی بود که فاطمی امین را درباره صنعت فرش و حذف این صنعت از ساختار وزارت صمت مورد سوال قرار داد که وزیر صمت درباره این موضوع توضیحات لازم را ارائه کرد و نماینده سوال‌کننده قانع شد.

وی به سوال سیدناصر موسوی لارگانی از وزیر صمت اشاره کرد و ادامه داد: عملکرد سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده، درج قیمت تولیدکننده روی کالاها و گرانی محور سوال نخست نماینده فلاورجان بود که فاطمی امین توضیحاتی درباره این موضوع ارائه کرد.

وی با بیان اینکه دومین سوال موسوی لارگانی نیز درباره علت عدم اجرای برنامه ارائه شده ویژه در حوزه خودرو از سوی وزیر صمت بود، اضافه کرد: به گفته فاطمی امین، خودروسازان در سال جاری برنامه تولید یک میلیون و 500 هزار خودرو را دارند که در حال حاضر این برنامه به درستی پیش می‌رود.

حسینی‌کیا تصریح کرد: بر اساس صحبت‌های فاطمی امین تولید روزانه ایران خودرو به 2 هزار و 600 دستگاه و سایپا به یک هزار و 800 دستگاه رسیده، همچنین تعداد خودروهای کف پارکینگ کاهش یافته است. که در نهایت 2 هفته فرصت به وزیر صمت داده شد تا جلسه‌ای برای بررسی مستندات مربوطه برگزار شود و در صورت عدم اقناع سوال‌کننده، سوال به صحن مجلس ارجاع شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نماینده سوال‌کننده بعدی سیدعلی موسوی بود، ادامه داد: محور سوال نماینده ملکان درباره عملی نشدن وعده‌های وزیر صمت به ویژه در حوزه صنعت خودروسازی بود که فاطمی امین با اشاره به کاهش تعداد خودروهای کف پارکینگ، برنامه‌های مربوط به افزایش تیراژ تولید خودرو را تشریح کرد؛ در نهایت 2 هفته فرصت به وزیر صمت داده شد تا جلسه‌ای برای بررسی مستندات مربوطه برگزار شود در صورت عدم اقناع سوال‌کننده، سوال به صحن مجلس ارجاع شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید