اشتغالزایی برای 987 نفر در طرح اشتغال خرد و خانگی چادرملو

0
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از اشتغالزایی برای 987 نفر در قالب طرح اشتغال خرد و خانگی توسط چادرملو خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، مهندس ناصر تقی زاده اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و با توجه شرایط اقتصادی کشور یکی از اقدامات موفق و تأثیرگذار در چادرملو در حوزۀ مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت در پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و ایجاد مشاغل خانگی با هدف توانمندسازی خانواده های مستعد در جهت تقویت توان اقتصادی آنهاست.

وی تصریح کرد: چادرملو با اراده ای جدی با آسیب‌شناسی تجارب گذشته، مدلی طراحی کرد که پس از بررسی و شناسایی خانواده های واجد شرایط و ارزیابی ظرفیت های موجود خانوارها، با مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت اقدام به پرداخت وامهای خود اشتغالی به خانواده های واجد شرایط در شهرستان‌های اردکان، بهاباد و ابرکوه کرد.

وی اظهار داشت: طی ۸ ماه فعالیت این ستاد، 638 هستۀ کارگاهی تشکیل شد و به اشتغالزایی برای 987 نفر در بخش مشاغل خرد و خانگی رسیده ایم.

تقی زاده اضافه کرد: برای این میزان اشتغال، 360 میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافت که تاکنون بیش از 265 میلیارد ریال آن ازسوی بانک به متقاضیان پرداخت شده است. به عبارتی برای راه اندازی هر کارگاه خانگی بالغ بر 560 میلیون ریال وام پرداخت شده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید