واردات قطعات لوازم خانگی صرفا با هدف مونتاژ در داخل

0
لوازم خانگی
لوازم خانگی

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در شرایط فعلی بیش از نیمی از قطعات لوازم خانگی باید در داخل تولید شود و در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیز این عدد به ۱۰۰ درصد برسد.

به گزارش نبض صنعت، بهزاد رحیمی درباره ضروروت توجه وزارت صمت به تولید لوازم خانگی باکیفیت و با قیمت مناسب، گفت: باید از تولید داخلی حمایت شود اما این حمایت باید به نحوی باشد این صنعت ارتقا یابد، در شرایطی که واردات لوازم خانگی ممنوع است تولیدکنندگان این حوزه باید برای تولید محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب برنامه‌ریزی کرده و در این راستا گام بردارند زیرا این محصولات نقش مهمی در زندگی مردم دارند.

وی با اشاره به اینکه کشور تجربه نامناسبی در حوزه انحصار خودرو دارد، افزود:  طبق تجربه‌های قبلی، تولیدکنندگان در بازار بدون رقیب، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند و از کیفیت می‌کاهند که انتظار می‌رود، صنعت لوازم خانگی این مسیر را طی نکند.

وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید علاوه بر تامین مواد اولیه موردنیاز تولیدکنندگان  لوازم خانگی، بر محصولات تولیدی نیز نظارت کند تا زمینه سوءاستفاده از بازار انحصاری برای تولیدکنندگان ایجاد نشود. همچنین ایجاد شرایط مناسب برای ورود تولیدکنندگان جدید به بازار، از دیگر الزامات است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر وارداتی بودن قطعات موردنیاز تولید لوزام خانگی و مونتاژ این قطعات در داخل، تصریح کرد:در شرایط فعلی حداقل باید بیش از نیمی از قطعات لوازم خانگی باید در داخل تولید شود و در یک بازه زمانی کوتاه مدت نیز این عدد به ۱۰۰ درصد برسد در غیر این صورت واردات قطعات موردنیاز تولید لوازم خانگی برای مونتاژ در داخل همانند پوششی برای واردات است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید