با پدیده اجاره بهای دلاری مواجه هستیم

0
ایری بیان کرد: در گذشته شاهد اتفاقات عجیبی در بازار اجاره بها همچون اجاره پشت بام و خانه‌های اشتراکی بودیم و هم اکنون نیز شاهد درخواست اجاره دلاری هستیم که واقعا تاسف آور است؛ لذا دستگاه‌هایی نظارتی از هم اکنون که این شیوه در کشور تسری پیدا نکرده جلوی آن را گرفته و عقد قرارداد‌های خارج از عرف و دلاری را علی رغم توافق موجر و مستاجر در بنگاه‌های معاملات ملکی ممنوع کنند.

به گزارش نبض صنعت، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته شاهد اتفاقات عجیبی در حوزه اجاره مسکن بودیم از قبیل اجاره پشت بام‌ها و خانه‌های اشتراکی و امروز با پدیده اجاره بهای دلاری مواجه هستیم.

عبدالجلال ایری با اشاره به گسترش اجاره خانه‌های دلاری گفت: بازار اجاره بها املاک مسکونی در سایه خلاء‌های نظارتی و نبود برنامه مدون دستگاه‌های دولتی در وضعیت بسیار نامناسبی قرار گرفته است به حدی که اخیراً به دلیل نوسانات ارزی و گرانی دلار، برخی از مالکان به ویژه در مناطق شمالی تهران درخواست اجاره بهای دلاری می‌کنند!

وی ادامه داد: در گذشته شاهد اتفاقات عجیبی در بازار اجاره بها همچون اجاره پشت بام و خانه‌های اشتراکی بودیم و هم اکنون نیز شاهد درخواست اجاره دلاری هستیم که واقعا تاسف آور است؛ لذا دستگاه‌هایی نظارتی از هم اکنون که این شیوه در کشور تسری پیدا نکرده جلوی آن را گرفته و عقد قرارداد‌های خارج از عرف و دلاری را علی رغم توافق موجر و مستاجر در بنگاه‌های معاملات ملکی ممنوع کنند.

وی خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی کمیسیون عمران مراحل پایانی خود را طی می‌کند و به زودی به هیات رئیسه مجلس ارسال خواهد شد. این طرح تا حدودی به بازار آشفته اجاره بها مسکن، سامان می‌دهد، اما کنترل نوسانات اقتصادی و بازار‌های دیگر از جمله موارد بسیار ضروری بوده و تاثیر آن نیز بر بازار ملک اجتناب ناپذیر است لذا تا زمانی که این طرح به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان نرسیده دولت باید احساس مسئولیت بیشتری کرده و جلوی ورود پدیده‌های جدید را در بازار مسکن بگیرد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید