تولید گندله شرکت‌های بزرگ معدنی ۲۳ درصد افزایش یافت

0

سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: میزان تولید گندله شرکت‌های بزرگ معدنی کشور از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه نزدیک به ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش نبض صنعت، ۹ شرکت بزرگ کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن بود.

از این میان شرکت‌های «گل گهر» ۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۱۰ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۸۰ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» سه میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۳۱ تن، «چادرملو» ۲ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۳ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۰۲ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۹۵ تن، «صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد» ۹۳۹ هزار و ۳۰۲ تن و «صبانور» ۳۱۶ هزار و ۵۷۷ تن گندله تولید کردند.

رشد ۱۰ درصدی ارسال

همچنین، شرکت های بزرگ معدنی در ۹ ماهه امسال، ۱۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۷ تن گندله به دیگر شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۹۰ تن)، ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

افزایش تولید و ارسال آذر

این شرکت‌ها در آذرماه سه میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۴ تن گندله تولید و یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۵ تن محصول ارسال کردند که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته  (۲ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۵۰۵ تن تولید و یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۲۶ تن ارسال)، به ترتیب حاکی از رشد ۱۷ و ۱۴ درصدی است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید