کاهش کیفیت سوخت برای تامین نیاز کشور

0
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بر اساس گزارش نماینده سازمان برنامه و بودجه محدودیت‌هایی برای تامین منابع لازم به منظور تزریق به شهرداری ها وجود دارد تا نسبت به بهینه سازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کنند.

به گزارش نبض صنعت، علیرضا نظری سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در تشریح نشست یکشنبه 19 آذرماه کمیسیون متبوع خود گفت: دستورکار نشست کمیسیون به موضوع بررسی روند اجرای قانون هوای پاک با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های کشور، نفت ، کشور و سازمان برنامه و بودجه اختصاص داشت که متاسفانه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت حاضر نشدند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولین وزارت نفت گزارشی از روند و میزان تولید فرآورده های نفتی شامل گازوئیل، بنزین و رعایت استانداردهای لازم در این تولیدات ارائه و بررسی شد. بر اساس گزارش‌های ارائه شده با توجه به افزایش مصرف گازوئیل و بنزین در کشور ناچارا بخشی از اکتان موجود در بنزین کاهش داده می‌شود تا بتوانند از نظر کمی سقف تولید را برای پاسخگوی به نیاز روزانه افزایش دهند.

وی ادامه داد: مطابق گزارش نماینده وزارت نفت پالایشگاه‌های شازند، اصفهان، بندرعباس، تبریز، شیراز و ستاره خلیج فارس در برنامه زمانبندی شده باید مسیر لازم برای بهینه سازی تولید و همچنین تولید سوخت براساس استانداردهای یورو4 طی کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جلسه گزارشی ارائه شد که دادستانی کل کشور جمع‌بندی کاملی از تکالیف احصاء شده در زمینه اجرای قانون هوای پاک، کم کاری های انجام نشده و پیشنهادات جامع در این زمینه تهیه و آن را در اختیار دادستان کل کشور قرار داده اند.

نظری ادامه داد: نماینده وزارت کشور گزارشی در راستای برقی کردن خودرو و موتور سیکلت‌ها و همچنین توسعه شبکه ریلی شهری و همچنین بحث خودروهای دیزلی و ون‌ها و تغییرات ایجاد شده نقش آفرینی برای کاهش آلایندگی ارائه کرد، که بر اساس آن اقدامات خوبی صورت گرفته بود که نسبت به سنوات قبل بهتر بود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس گزارش نماینده سازمان برنامه و بودجه محدودیت‌هایی برای تامین منابع لازم به منظور تزریق به شهرداری ها وجود دارد تا نسبت به بهینه سازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس یازدهم، گفت: مقرر شد از طریق کمیسیون درخواستی برای برگزاری نشست با حضور رئیس سازمان محیط زیست، وزرای صنعت، معدن و تجارت، کشور، نفت، نیرو و دادستان کل کشور در صحن مجلس مطرح و گزارش دقیقی در زمینه عملکرد دستگاه‌ها در زمینه اجرای قانون هوای پاک ارائه شود تا توسط نمایندگان ارزیابی دقیق نسبت به عملکرد دستگاه‌ها صورت بگیرد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید