پیشنهاد معدنکاران برای تشکیل کنسرسیوم اکتشاف و استخراج

0
تقی زاده، چادرملو
تقی زاده، مدیرعامل چادرملو
مدیرعامل شرکت چادرملو، تشکیل کنسرسیومی متشکل از شرکت های بزرگ معدنی و فولادی به منظور برون رفت از مشکل سرمایه گذاری در امر اکتشاف و استخراج و تامین پایدار مواد اولیه واحدهای صنعتی را خواستار شد.

به گزارش نبض صنعت، ناصر تقی زاده در مراسم آغاز عملیات 48 طرح بزرگ صنعتی و معدنی کشور که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی متشکل از شرکت های بزرگ معدنی و فولادی به منظور برون رفت از مشکل سرمایه گذاری در امر اکتشاف و استخراج و تامین پایدار مواد اولیه واحدهای صنعتی ارائه کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای سرمایه گذاری و تجهیزاتی شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی کشور  تصریح کرد: هدف از ارائه این پیشنهاد، حمایت و مشارکت در عملیات اکتشاف و استخراج پهنه های معدنی جدید، فارغ از شرایط انحصار و مالکیت آنها برای سرعت بخشی به حل چالش کمبود مواد اولیه اعم از عناصر فلزی و غیر فلزی است.

تقی زاده افزود: شرکت چادرملو در اقدامی عملی نسبت به خرید هشت دستگاه حفاری تا عمق 2700 متر اقدام کرده  که در حال حاضر در چند پهنه معدنی مشغول به کار هستند. در عین حال با اعتقاد به ضرورت داخلی سازی تجهیزات و قطعات صنعتی و معدنی یک دستگاه از این ماشین آلات حفاری برای انجام مهندسی معکوس و داخلی سازی در اختیار یکی از شرکت های بزرگ ماشین سازی کشور قرار گرفته است.

در ششمین روز از ایام دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی در سالن همایش های صدا و سیما از 48 طرح بزرگ صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ۴۶۸ هزار میلیارد تومان رونمایی شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید