آلفارومئو توناله ۲۰۲۳ وارد بازار شد

0

دومین مدل کراس اوور آلفا دارای پیشرانه پلاگین هیبریدی ۲۷۲ اسب بخاری است.

به گزارش نبض صنعت، دو سال از نمایش اولیه خودرو مفهومی آلفارومئو می‌گذرد و اکنون از شاسی بلند توناله ۲۰۲۳ رونمایی کرده است. توناله اولین خودرو آلفارومئو است که با پیشرانه پلاگین هیبریدی عرضه خواهد شد؛ این خودرو همچنین با یک موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ چهار خطی غیرهیبریدی عرضه خواهد شد.

توناله در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به فروش می‌رسد و سایت سفارش در اواخر امسال باز می‌شوند. آلفارومئو اولین بار توناله را در سال ۲۰۱۹ به عنوان یک کانسپت به نمایش گذاشت، اما برخی مشکلات در سال ۲۰۲۱، عرضه آن را به تاخیر انداخت.

اکنون آلفارومئو نسخه تولیدی دومین شاسی بلند خود را ارائه کرده است که در زیر استلویو قرار می‌گیرد و اولین آلفارومئویی است که دارای پیشرانه پلاگین هیبریدی است. توناله ۲۰۲۳ با دو پیشرانه عرضه خواهد شد؛ نکته اصلی، مجموعه جدید پلاگین هیبریدی به یک موتور ۱.۳ لیتری چهار خطی توربوشارژ متصل است که ۱۸۰ اسب بخار قدرت را ارائه می دهد که چرخ‌های جلو را با یک موتور الکتریکی ۱۲۱ اسب بخاری نصب شده در محور عقب نیرو می‌دهد.

آلفارومئو توناله 2023 با پیشرانه های PHEV و 2.0T وارد بازار شد

این سیستم خروجی ۲۷۲ اسب بخار را به هر چهار چرخ می‌فرستد و موتور الکتریکی آب خود را از یک باتری لیتیوم یونی ۱۵.۵ کیلووات ساعتی می‌گیرد. توناله PHEV از یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند.

آلفارومئو توناله 2023 با پیشرانه های PHEV و 2.0T وارد بازار شد

همراه با مدل پلاگین، خریداران توناله می‌توانند یک موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر خطی توربوشارژ را انتخاب کنند که به گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک متصل می‌شود. این موتور ۲۵۶ اسب بخار قدرت و ۲۹۵ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. توناله غیرهیبریدی نیز به صورت استاندارد با سیستم چهار چرخ متحرک عرضه خواهد شد.

آلفارومئو توناله 2023 با پیشرانه های PHEV و 2.0T وارد بازار شد

در داخل، توناله دارای یک صفحه نمایش لمسی وسط ۱۰.۳ اینچی با سیستم اطلاعات سرگرمی Uconnect ۵ Stellantis و یک پشت آمپری دیجیتال ۱۲.۳ اینچی است. شارژ بی‌سیم اتو اندروید، اپل کارپلی و شارژ تلفن بی‌سیم استاندارد خواهد بود.

آلفارومئو توناله 2023 با پیشرانه های PHEV و 2.0T وارد بازار شد

اپلیکیشن Alfa Connect به مالکان این امکان را می‌دهد که موتور را روشن و خاموش کنند و در‌ها را از راه دور قفل و باز کنند، در کنار سایر عملکردها، توناله همچنین می‌تواند به‌روزرسانی‌های هوایی را دریافت کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید