میزگرد معدنکاری پایدار برگزار شد

0
در دومین روز از چهارمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران، میزگرد تخصصی معدنکاری پایدار با محوریت هوشمندسازی معادن روباز برگزار شد.

به گزارش نبض صنعت، میزگرد تخصصی «ضرورت‌ها و چالش‌ها، عوامل خلق آینده پایدار معدن در ایران، بیولیچینگ و چشم‌انداز آتی آن در صنعت مس، معدنکاری و محیط زیست (رویکردها و چالش‌ها) و معرفی مدل اکوسیستم توسعه فناوری مجتمع مس سرچشمه» با حضور مدیران امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه برگزار شد.
محمد محمودی مؤمن‌آبادی، مدیر امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه در این میزگرد با اشاره به مزایای اصلی اتوماسیون در معادن، گفت: افزایش 15 تا 20 درصدی تولید، افزایش 14 درصدی بهره‌وری، کاهش عملیاتی 12 درصدی و کاهش 8 درصدی تعمیر و نگهداری، کاهش خسارت و آسیب و بهینه‌سازی طرح معدن حاصل اتوماسیون در معادن است.
وی با اعلام اینکه در معدن مس سرچشمه بعد از 14 ماه برنامه مدون هوشمندسازی طراحی شده است، افزود: 2 سامانه هوشمندسازی معدن ساخته شده و برای اولین بار در کشور پایش آنلاین در معدن سرچشمه در شهریور ماه سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.
مدیر امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه ادامه داد: با دستور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران معدن سریدون به عنوان معدن هایتک و پیشرفته در شرکت ملی صنایع مس ایران و خاورمیانه خواهد بود.
در ادامه این میزگرد، سید هادی حسینی مشاور واحد تحقیقات معدنی امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه، محسن کشاورز مشاور واحد تحقیقات فنی و مهندسی امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه، زهرا منافی رییس واحد تحقیقات هیدرومتالورژی امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه، مهدی خراسانی‌پور مشاور واحد تحقیقات آب و محیط زیست امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه، مسعود رضایی‌زاده مشاور واحد تحقیقات فنی و مهندسی امور تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه به سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید