ریخت و پاش خودروسازان از جیب مردم/حق ماموریت 52 میلیونی سفر کربلا

0

در حالی که این روزها مردم به بالا بودن قیمت خودروهای داخلی معترض هستند، خبر پرداخت حق مأموریت 52 میلیون تومانی به مدیرعامل امداد خودرو سایپا در فضای مجازی خبرساز شده است. حق ماموریتی که گفته شد در پی سفر 5 روزه محمد گودرزی به کربلا به حساب وی واریز شده است.

به گزارش نبض صنعت، هرچند بعد از داغ شدن این موضوع در فضای مجازی، مدیرعامل سایپا دستور برکناری گودرزی را صادر کرد اما همچنان این ابهام برای مردم وجود دارد که سطح حقوق پرداختی به مدیران خودروساز در چه حد است که حالا بابت مأموریت 5 روزه پاداش 52 میلیون تومانی دریافت می کنند؟

در عین حال، اصولا چرا نظارت دقیقی بروضعیت پرداختی شرکت های خودروساز به مدیرانشان وجود ندارد که چنین اتفاقاتی رخ می دهد و آیا اگر این موضوع رسانه ای نشده بود، باز هم برخوردی با چنین ریخت و پاش هایی صورت می گرفت؟

همچنین باید دید آیا چارچوب خاصی برای پرداخت حقوق و مزایا به مدیران شرکت های خودروساز وجود ندارد که شاهد بروز چنین اتفاقاتی هستیم؟

این مسائل در حالی مطرح است که مردم سالهاست از قیمت بالای خودروهای داخلی و انحصار خودروسازان گلایه دارند و در مقابل، خودروسازان هر چند ماه یکبار به بهانه های مختلف مانند بالابودن هزینه های تولید و رشد قیمت تمام شده  محصولاتشان قیمت تولیداتشان را افزایش می دهند.

 

بروز چنین اتفاقاتی، نظارت بیشتر نهادهای مسئول بر عملکرد شرکت های خودروساز و قیمت تمام شده خودروها را بیش از پیش ضروری می سازد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید