عملکرد ذوب آهن اصفهان در نخبه پروری صنعت فولاد

0
ذوب آهن اصفهان
معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه و رویداد ملی عصر امید (گام دوم انقلاب) دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اقدامات ذوب آهن اصفهان در امر پژوهش می تواند الگوی صنایع کشور باشد.

به گزارش نبض صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، سورنا ستاری اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان در امر پژوهش اقدامات شایسته تقدیری انجام داده که این امر می تواند الگوی صنایع کشور باشد.

وی افزود: پژوهش و بومی سازی تکنولوژی روز دنیا راهگشای صنایع برای بهره وری بیشتر است و باید صنایع کشور در این راه گام های مهم‌تری بردارند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ذوب آهن خود دانشگاهی برای متخصصین کشور است گفت: این شرکت در امر نخبه پروری صنعت فولاد عملکرد مثبتی داشته است.

ذوب آهن اصفهان بستر مناسبی برای پژوهشگران فراهم کرده است

محمد چکشیان معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان، گفت: استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست و اینجاست که نقش دانشگاه و تربیت نیروی نخبه بیشتر می شود.

وی با اشاره به آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت اشاره کرد و گفت: ارتباط مستمر و پویا بین صنعت و دانشگاه سیکل مثبتی را به وجود می آورد که ازاین طریق هر دو مجموعه به توسعه و رشد همدیگر کمک می کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: ذوب آهن اصفهان در امر فراهم کردن بستر پژوهش بسیار موثر عمل کرده و نیازهای خود را در معرض پژوهشگران قرار داده است تا دانشگاهیان با شناخت این نیازها آموزش های خود را جهت دار و کاربردی نمایند.

وی با اشاره به این که در این بستر اولویت دانشگاه نیازهای صنعت خواهد بود خاطر نشان ساخت: برنامه‌ها و شیوه‌های‌ تدریس‌ و سرفصل های ‌ آموزشی‌ دانشگاه ها باید متناسب‌ با نیاز فناوری روز بازنگری‌ و اصلاح‌ شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید