آمادگی تامین قطعات ایران خودرو برای تولید روزانه سه هزار خودرو

0
ایران خودرو
ایران خودرو
گروه صنعتی ایران خودرو از تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۱ و آمادگی شبکه تامین قطعات این خودروساز برای تولید روزانه 3 هزار دستگاه خودرو خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، در راستای رویکرد گروه صنعتی ایران خودرو برای تحقق برنامه تولید ۷۵۰ هزار دستگاه در سال ۱۴۰۱ همراه با حفظ و ارتقای کیفیت، برنامه‌هایی به منظور افزایش یکپارچگی تمامی ارکان اجرایی ساپکو در محور‌های کاهش خودرو‌های کف، تسریع جریان عبور مستقیم، تثبیت برنامه تولید با پیش‌بینی و کاهش ریسک و در نهایت افزایش تولید با حفظ و افزایش کیفیت توسط این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

بر این اساس، با پایش و تامین قطعات گلوگاهی به‌ویژه قطعات الکترونیک کمتر از سه ماه، از پنجم فروردین تا ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تعداد خودرو‌های کف از ۶۲ هزار دستگاه به ۲۴ هزار دستگاه کاهش و بر اساس آمار، پروژه اجرای عبور مستقیم تولید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو از دهم اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز و تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ به صد درصد رسیده است.

رویکرد جدید ساپکو، هم‌افزایی تمامی عوامل تامین اعم از کیفیت، مهندسی، برنامه‌ریزی و تامین به تحقق صد درصدی برنامه‌های تولید انجامیده و این در حالی است که پیش از این و از ابتدای سال ۱۴۰۱ نیز با توجه به رویکرد‌های افزایش تولید گروه صنعتی ایران خودرو، با همت شرکت طراحی مهندسی و تأمین قطعات و زنجیره تامین، تولید ایران خودرو افزایش یافته است.

همچنین افزایش سطح پاسخ‌گویی تمامی ارکان تامین و تولید در ساپکو و زنجیره تامین و برنامه‌ریزی‌های گسترده برای یکپارچگی و هم‌راستایی عوامل تولید با رویکرد جدید تولید در دستور کار قرار داشته و به رکورد تولید عبور مستقیم ۲۷۵۱ دستگاه خودرو در هفته اول خرداد ۱۴۰۱ انجامیده است.

گفتنی است با تسریع جریان عبور مستقیم و پیشگیری از ماندگاری خودرو‌های کف در سال ۱۴۰۱، حفظ کیفیت محصولات، تسریع گردش نقدینگی و افزایش تولید در راستای تحقق برنامه‌های وزارت صمت و اجرای دستور هشت ماده‌ای رئیس جمهور، توسط گروه صنعتی ایران خودرو تسهیل خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید