تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت برای آنالیز قیمت خودرو

0
خودروی 206

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به نشست فوق‌العاده کمیسیون متبوعش در پی گرانی خودرو، از تشکیل کارگروهی مشترک از اعضای کمیسیون صنایع و معادن و وزارت صمت برای آنالیز قیمت تمام شده خودرو خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، روح اله عباسپور در تشریح نشست فوق‌العاده امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به حضور رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات عامل سازمان ایدرو، مدیرعامل سایپا و قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو در این جسله اشاره کرد.

وی افزود: در پی افزایش 18 درصدی قیمت خودرو و نارضایتی مردم از این اقدام نشست فوق العاده امروز کمیسیون صنایع و معادن با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و نمایندگان در این جلسه اعتراضات خود را نسبت به این اقدام اعلام کردند.

وی با بیان اینکه در شرایطی که دولت در ایران خودرو تنها 6 درصد سهام دارد، نباید مدیرعامل این واحد تولیدی توسط دولت مشخص شود، تصریح کرد: برای ارتقا کیفیت و جلوگیری از افزایش قیمت باید واردات خودرو انجام شود، حتی براساس نظرسنجی انجام شده نیز 84 درصد مردم همین نظر را دارند.

وزیر صمت موافق واردات خودرو در سال آینده است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست، تصریح کرد: براساس گزارش ارائه شده،  در حال حاضر خودروسازان 85 هزار میلیارد تومان زیان انباشته و 115 هزار میلیارد تومان به مردم، قطعه‌سازان و بانک‌ها بدهی دارند.

عباسپور ادامه داد: وزیر صمت معتقد بود در صورتی که اقدامی در ر استای اصلاح قیمت خودرو صورت نمی‌گرفت، زیان خودروسازان تا پایان سال به 105 هزار میلیارد تومان می‌رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه وزیر صمت در نشست امروز مطرح کرد که موافق واردات خودرو در سال آینده است، اضافه کرد: براساس گزارش ارائه شده، هرچند مقرر است خودروسازی‌ها طی یک سال آینده سهام باقی مانده دولت در خودروسازی ها واگذار شوند اما با توجه به تاکید نمایندگان وزیر صمت مطرح کرد که این مدت کاهش خواهد یافت.

قیمت خودرو برای افرادی که حواله خودرو دارند، تغییری نکرده است

وی تصریح کرد: در نشست امروز مقرر شد کارگروهی مشترک از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا قیمت تمام شده تولید خودرو را آنالیز و هزینه‌های سربار آن را مشخص کنند، سپس درباره این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید