استقبال غنا از تولید خودروهای ایرانی در این کشور

0
سفیر غنا در ایران گفت: آمار ها نشان می دهد که ایران نیز یکی از بزرگترین خودروسازی های جهان را دارد، امیدواریم که ایران نیز بتواند در کشور های غرب آفریقا صنعت خودروسازی را راه اندازی کند.

به گزارش نبض صنعت، اریک اسوبوتنگ سفیر غنا در ایران در همایش آشنایی با فرصت‌های تجاری غرب آفریقا، اظهار کرد: غنا نیازمند صنعت خودروسازی است و از سال 2018 که این موضوع را اعلام کردیم شرکت های بزرگ خودروسازی جهان نظیر نیسان، فولکس واگن، تویوتا برای حضور در بازار غنا اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: آمار ها نشان می دهد که ایران نیز یکی از بزرگترین خودروسازی های جهان را دارد، امیدواریم که ایران نیز بتواند در کشور های غرب آفریقا صنعت خودروسازی را راه اندازی کند.

سفیر غنا در ایران ادامه داد: خودروهای ایرانی، قابلیت ورود به غرب آفریقا و به ویژه غنا را دارند و یا احداث کارخانه‌های خودروسازی در غنا می وان به بازار آفریقا ورود کرد.

وی تصریح کرد: اتحادیه اقتصادی حول کشور های غرب آفریقا در حال شکل گیری است و در صورتی که توافقات برای تاسیس این اتحادیه نهایی شود، می‌توان انتظار داشت که جابجایی کالاها میان کشورهای آفریقایی با معافیت گمرکی و پایین‌ترین تعرفه جابه جا شود، از این رو در صورت فعال کردن خطوط تولید ایرانی در آفریقا، می‌توان این محصولات را میان کشورهای مختلف صادر کرد.

درخواست غنا برای ورود دانش کشاورزی از ایران

سفیر همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای غنا در بخش کشاورزی اظهار داشت: تقریبا همه محصولات کشاورزی را می توان در این غنا یا کشور های آفریقایی کاشت وتولید محصولات کشاورزی مناسبی در غنا وجود دارد اما در زمینه فرآوری و دانش بخش کشاورزی نیازمند یاری ایران هستیم.

غنا گفت:غرب آفریقا جمعیتی بالغ بر 470 میلیون نفر دارد و از این رو می‌تواند یک بازار تجاری گسترده برای کشوری مانند ایران محسوب شود و با پیگیری اتحادیه اقتصادی آفریقا، این تبادلات می‌تواند در میان تمام کشورهای قاره آفریقا اجرایی شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید