آغاز اجرای طرح کالابرگ الکترونیک از امروز در ۳ استان دیگر

0
مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی از آغاز اجرای این طرح از امروز در ۳ استان دیگر خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، حمید فرداد مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: پس از اجرای آزمایشی این طرح در استان هرمزگان، این طرح از امروز در 3 استان دیگر اجرایی می‌شود.

وی افزود: استان های قزوین، گیلان و مرکزی 3 استانی هستند که از امروز اجرای طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در آن‌ها آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید : جزئیات قیمت و سرانه ۱۰ قلم خوراکی در طرح کالابرگ الکترونیکی + جدول

در قالب این طرح، برای حفظ قدرت خرید مردم قیمت ۱۰ قلم کالای اساسی بر مبنای شهریور ۱۴۰۰ محاسبه و دولت براساس سبد کالای مشخص شده، مابه التفاوت قیمت کالا را در طول دوره پرداخت می‌کند.

همچنین در این طرح، مردم می‌توانند طبق نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی مرجع را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار یارانه شان خریداری کنند.

به گفته فرداد، بر اساس این طرح یارانه یک ماه زودتر در حساب سرپرست خانوار شارژ می شود و فرد ۱۰ قلم کالای اعلام شده را بعد از شارژ اعتبار می تواند خریداری کند به این صورت که بخشی از قیمت کالا را خودش پرداخت می کند و بقیه از یارانه ماه بعد برداشت می شود. کالاهای شامل این طرح عبارتند از شیر، پنیر، ماست، مرغ،‌ تخم مرغ، ماکارانی، شکر و برنج.

وی در مورد نحوه خرید بر اساس این طرح گفت برای مثال روغن مایع ۸۱۰ گرمی قیمتش ۶۲ هزار تومان است. شهریور ۱۴۰۰ قیمت این کالا ۱۴ هزار تومان بوده است. شما ۱۴ هزار تومان را نقدا پرداخت می کنید و ۴۸ هزار تومان باقیمانده از یارانه پرداخت می شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید