متوسط قیمت مسکن تهران ۵۵ میلیون تومان شد

0
گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که طی دیماه امسال متوسط قیمت مسکن در شهر تهران به حدود ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش نبض صنعت، بر اساس جدیدترین آمار مرکز آمار ایران نرخ تورم سالانه آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران طی دیماه امسال به عدد ۴۰.۶ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

در دی ماه ۱۴۰۱ شاخص قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۹۱.۴ رسیده است که نسبت به ماه قبل (۱۷۴.۳) بالغ بر ۹.۸ درصد افزایش داشته است.

طی ماه گذشته تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ۹.۸درصد بوده است. تورم ماهانه دی ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۴.۱ درصد)، ۵.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

همچنین تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان­‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۶۶ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (۵۲.۱درصد) ۱۳.۹ واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم سالانه دیماه امسال آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۴۰.۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(۳۷.۱ درصد)، ۳.۵ واحد درصد افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید : تاثیر آهسته و پیوسته دلار بر بازار مسکن

در دی ماه ۱۴۰۱ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان­‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به ۵۴۹۲۶۳ و ۵۲۷۷۹۷ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه یک با متوسط وزنی قیمت ۱۱۱۸۶۲۷ هزار ریال (۱۱۱ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان) بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۲۷۸۸۴۳ هزار ریال (۲۷.۸ میلیون تومان) کمترین قیمت را در بین مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران به خود اختصاص داد‌ه­‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید