ایجاد سامانه نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن کشور

0
با تصویب مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن کشور و بازدید دوره‌ای از معادن شد.

به گزارش نبض صنعت، در جلسه علنی نوبت عصر شنبه ۱۳ اسفند ماه، دو بندالحاقی ۷ و ۸ تبصره ۷ در بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ تصویب شد.

بند الحاقی ۷- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است با استفاده از ابزار‌های نظارتی اعم از نقشه برداری، استفاده از پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) تصاویر ماهواره ای، باسکول (قپان)‌های هوشمند، سامانه‌های الکترونیکی نظارت دقیق بر میزان استخراج معادن کشور را فراهم و از معادن بازدید‌های دوره‌ای بعمل آورد.

بند الحاقی ۸- به منظور جبران بخشی از خسارات وارده به شبکه جاده‌ای ناشی از بهره برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی، شورای معادن استان موظف است ۲۵ درصد از وصولی حقوق دولتی سهم معادن استان‌ها را ازطریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همان استان برای نگهداری و بهسازی محور‌های جاده‌ای با اولویت جاده‌های مورد استفاده معادن، اختصاص دهد.

همه معادن کشور مکلفند به منظور جلوگیری از تخریب جاده‌های کشور ناشی از اضافه تناژ حمل تولیدات معدنی، با هماهنگی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خروجی واحد تولیدی برای استقرار دفتر صدور بارنامه اقدام کنند، تخصیص سهمیه سوخت به ناوگان حمل و نقل محصولات واحد‌های تولیدی معادن و شن و نمک مشروط به گرفتن بارنامه و تأییدیه پیمایش از طرف اداره کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان است.

بیشتر بخوانید : معادن نیاز کشور به صادرات نفت را کاهش می دهند

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید