بازگشایی سامانه صدور گواهی اسقاط

0
خودروی فرسوده
نوسازی خودروهای فرسوده
­سخنگوی وزارت صمت گفت: افرادی که در قرعه کشی ۱۴ گانه سال گذشته و سال قبل از آن، در قالب طرح جایگزینی خودرو فرسوده شرکت و پیامک دریافت کرده اند، هفته آینده برای دریافت گواهی اسقاط اقدام کنند.

به گزارش نبض صنعت، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت افزود: دی ماه ۱۴۰۱ اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو ابلاغ و در ماده ۱۰ آن مقرر شد کار گواهی اسقاط از سامانه ستاد مدیریت سوخت به وزارت صمت منتقل شود.

وی ادامه داد: پیرو این اتفاق، وزارت صمت تصمیم گرفت یک سامانه جامعی را طراحی کند که علاوه بر صدور گواهی اسقاط، کار مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مانند تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها را انجام دهد؛ همچنین مقرر شد که اقدامات لازم برای طرح یک و نیم درصد هم در این سامانه انجام شود.

قالیباف گفت: طرح یک و نیم درصدی که (برای مواقعی که گواهی اسقاط خودرو نیست) طبق قانون باید در صندوق توسعه صنایع پیشرفته وارد می‌شد حال به صورت تسهیلات به دارندگان خودرو فرسوده تعلق خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه اسفند گذشته کار طراحی این سامانه انجام شد، گفت: اکنون خبر خوب این است که هفته آینده کسانی که در قرعه کشی ۱۴ گانه سال گذشته و سال قبل از آن، در قالب طرح جایگزینی خودرو فرسوده شرکت و پیامک دریافت کرده اند، می‌توانند به سامانه nnhk.ir مراجعه کنند و کار صدور گواهی اسقاط را در آن سامانه انجام دهند.

به گفته وی، در آینده این سامانه به عنوان سامانه مرجع برای نوسازی و جایگزینی خودرو فرسوده عمل خواهد کرد.

اتنهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید