مجوز پرداخت غرامت 12 ساله دوو به تولیدکننده ایرانی صادر شد

0

وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد: مجوز پرداخت غرامت معوق 12 ساله از سوی دوو به سرمایه گذار ایرانی از طریق سیستم مالی آمریکا را دریافت کرده است.

به گزارش نبض صنعت، وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور اجازه داده است تا غرامت معوقه به گروه دیانی ایران بر اساس دستور مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری (ISDS) در سال 2018 را پرداخت کند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اوفِک، در 6 ژانویه «مجوز ویژه» ای صادر کرد تا به دولت کره اجازه دهد به سرمایه گذار ایرانی بر سر مالکیت ناموفق دوو الکترونیک در سال 2010 غرامت بپردازد.

چوی جونگ کان معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی، اوایل هفته جاری با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در وین در حاشیه مذاکرات دیدار کرد.

مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری (ISDS) در ژوئن 2018 به دولت کره دستور داد تا به گروه دیانی حدود 73 میلیارد وون (63 میلیون دلار) بپردازد اما این پرداخت به علت تحریم های آمریکا انجام نشد.

به گزارش فارس، این وزارتخانه اعلام کرد این مجوز ویژه که مورد به مورد صادر می شود، اجازه خواهد داد دولت کره از سیستم مالی آمریکا برای ارسال پول به گروه دیانی استفاده کند. رقم دقیق مبلغی که قرار است ارسال شود، احتمالاً از طریق رایزنی های بعدی تعیین خواهد شد.

به گفته وزارت خارجه کره جنوبی، انتظار می رود این مجوز به سرعت پرونده ISDS با گروه دیانی را تکمیل کند که یکی از موارد حل نشده میان سئول و تهران است و انتظار می رود به بهبود روابط دوجانبه دو کشور کمک کند.

مقامات سئول می گویند هنوز سرنوشت 7 میلیارد دلار از دارایی های ایران که در بانک های کره جنوبی مسدود شده است، به نتیجه مذاکرات ایران با گروه چهار به علاوه یک بستگی دارد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید