احداث مرکز آزمون جاده ای خودرو متوقف شد

0

مدیرعامل مرکز ملی آزمون جاده‌ای خودرو گفت: به دلیل عدم همکاری خودروسازان، مرکز ملی آزمون‌های جاده‌ای نیمه کاره رها و متوقف شده است.

به گزارش نبض صنعت، شهریوری اظهار داشت: ساخته شدن مرکز ملی آزمون‌های جاده‌ای می‌تواند میلیون‌ها دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد و جان هزاران نفر را نجات دهد.

وی افزود: هر خودرویی که بالای 5 هزار دستگاه تیراژ تولید دارد باید ۲ بار در سال تست‌های ایمنی و کیفیت را بگذراند و هر خودرویی که کمتر از 5 هزار دستگاه تیراژ تولید دارد، باید حداقل یک بار در سال تست انجام دهد. هزینه‌های کامل برای یکبار تست خودرو ۴۰۰ هزار یورو است.

پس از آنکه در ابتدای ۶ ماهه دوم سال ۹۷ از راه اندازی فاز اول مرکز آزمون جاده‌ای خودرو خبر داده شد در سال ۹۸ هم فاز اول این پروژه ملی افتتاح نشد و هم اینکه شرکت مجری پروژه تعطیل شده است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی کشور در روزهای گذشته اعلام کرده بود که در حادثه تصادف ۵۸ خودرو در بهبهان که منجر به فوت ۴ نفر و زخمی شدن ۴۱ نفر شد، ایربگ هیچ خودرویی باز نشد.

هادیانفر گفت: چرا ارابه مرگ تولید می‌کنیم؟ چرا استاندارد‌ها کنترل نمی‌شود؟ چرا وزارت صمت کنترل نمی‌کند؟ حتماً باید خودروساز‌ها در این حادثه به مراجع قضائی معرفی شوند. اینکه بگوییم رانندگان در حادثه بهبهان دقت نداشته‌اند درست است، اما سازمان‌های مربوط چه نقشی داشتند؟

آزمون جاده‌ای خودرو، مسیر‌های بازسازی شده و شبیه سازی شده از جاده‌ها و خیابان‌هایی است که یک خودرو در طول عمر در آن‌ها تردد خواهد کرد. خودروساز زمانی که خودرویی را می‌سازد آن را در این آزمون‌های جاده‌ای تست می کند که این تست‌ها انواع مختلفی مانند تست سرعت، تست ترمز، تست صدا، ترافیک شهری، آفرود و … است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید