قیمت گذاری خودرو به شورای رقابت باز می‌گردد

0
خودرو

عضو شورای رقابت با بیان اینکه تا زمان تعیین رئیس جدید شورای رقابت، قیمت گذاری خودرو توسط ستاد تنظیم بازار انجام می شود، گفت: تا زمانی که خودرو، کالایی انحصاری به شمار آید باید ضوابط شورای رقابت در قیمت گذاری این کالا حاکم باشد.

به گزارش نبض صنعت، بهرامی گفت: بر اساس قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴، تشخیص انحصار کالاها با شورای رقابت بوده و شورای رقابت هم خودرو را کالایی انحصاری تشخیص داده است. وقتی کالاها انحصاری تشخیص داده شوند، تنظیم دستورالعمل نحوه قیمت گذاری و دسترسی عادلانه مصرف کنندگان آن کالا با شورای رقابت است.

عضو شورای رقابت اظهار داشت: قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴  مورد تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام است و جزو قوانین عادی به شمار نمی رود. قانونی است که اگر قرار است تغییر کند دو سوم نمایندگان مجلس باید به آن رای دهند.

به گفته بهرامی، سران قوا اکنون تصمیم گرفته است طی یک بازه یک ساله و در شرایطی که دور سوم شورای رقابت شکل نگرفته است، قیمت گذاری خودرو توسط ستاد تنظیم بازار که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود، انجام شود.

وی تصریح کرد: شورای رقابت سه ماه است که از قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شده که دلیل آن نداشتن رئیس است. تا زمانی که رئیس این شورا مشخص شود قیمت گذاری خودرو توسط ستاد تنظیم بازار انجام خواهد شد.

وی افزود: اگر به هر دلیل در یک سال دیگر، شورای رقابت مثل اکنون اعضای مشخصی نداشته باشد و هنوز دور سوم آن شکل نگرفته باشد، باید مجمع دیگری برای گذر از شرایط فعلی تصمیم گیری کند و در اصل، جایگزین شورای رقابت شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید