نامه نگاری دولت با شورای نگهبان در مورد تامین مالی دانش بنیان‌ها

0
فناوری
فناوری
معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به شورای نگهبان، هزینه‌های طرح جهش تولید دانش بنیان را قابل تامین عنوان کرد.
به گزارش نبض صنعت، مصوبه مجلس درباره جهش تولید دانش بنیان پس از چندین جلسه چکش‌کاری در صحن علنی و ساعت‌ها رسیدگی در کمیسیون آموزش و تحقیقات، هفته گذشته برای طی روند قانونی به شورای نگهبان ارسال شد و روز گذشته معاون اول رئیس جمهور طی نامه‌ای به شورای نگهبان هزینه‌های طرح جهش تولید دانش بنیان را قابل تامین برشمرد و اعلام کرد این مصوبه از حیث مالی و قانونی ملاحظات اجرایی دولت را برآورده می‌کند.

 در تدوین و بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان، مجلس اهدافی مانند اشتغالزایی، کمک به استارتاپ‌ها، توسعه فعالیت دانش‌بنیان‌ها و مقابله با آثار سوء تحریم‌ها را پیگیری و اقداماتی نظیر پرداخت تعهدات مالی معوق دستگاه‌های اجرایی به دانش بنیان ها، اضافه شدن 3 هزار میلیارد تومان به سرمایه کنونی صندوق نوآوری و شکوفایی، امکان هزینه بخشی از درآمد و امکانات مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی برای دانش‌بنیان ها را به عنوان مهم‌ترین حمایت‌ها در این مصوبه قرار دادند.

سال 1389 آخرین بار بود که قانونی برای حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تدوین شد و پس از آن هیچ قانونی نوشته نشد حال آنکه حوزه تکنولوژی، علم، فناوری و دانش بنیان مرتبط به آن به صورت مستمر در حال تغییر است. این شرایط موجب شد که از ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم و در 4 تیرماه 99 ، یعنی کمتر از یک ماه از شروع فعالیت مجلس یازدهم طرح جهش تولید دانش بنیان اعلام وصول و ساعت های بسیاری بر روی آن کار کارشناسی صورت گرفت.

نمایندگان مجلس در مصوبه جهش تولید دانش بنیان تلاش کردند که بیش از 101 چالش شرکت‌های دانش بنیان را شناسایی و برای رفع مشکلات پیش روی شرکت‌های استارتاپی راهکارهای مناسب را پیش بینی کنند. با تائید این مصوبه از سوی شورای نگهبان و اجرای درست دولت، شرکت‌های دانش بنیان از حاشیه به متن تولید می‌آیند.

نامه

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید