مصوبه کارگروه تنظیم بازار: طرح درج قیمت تولیدکننده بازنگری می شود

0
کالای اساسی
تنظیم بازار

کارگروه تنظیم بازار مقرر کرد طرح «درج قیمت تولیدکننده روی کالا» به منظور اهتمام بیشتر بر نحوه اجرای صحیح طرح، بررسی و بازبینی شود.

به گزارش نبض صنعت، در حالی که قرار بود قیمت تولیدکننده از ماه گذشته بر روی برخی کالاهای پرمصرف درج شود، با تصویب کارگروه تنظیم بازار اجرای این طرح به تعویق افتاد و قرار شد درج قیمت تولید کننده روی محصولات بررسی و بازبینی می شود.

در جلسه 169 کارگروه تنظیم بازار در خصوص روند اجرای طرح درج قیمت تامین کننده (تولیدکننده و واردکننده) بر روی کالا با توجه به مشکلات ایجاد شده برای تولیدکنندگان و عمده فروشان مقرر شد به منظور اهتمام بیشتر در نحوه صحیح اجرای طرح با محوریت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و همکاری معاونت های تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی و بازبینی لازم به عمل آید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در فاز دوم طرح درج قیمت تولیدکننده بر روی کالاها اعلام کرد: بخشنامه درج قیمت تولیدکننده به‌منظور شفاف‌سازی قیمت‌ها و روزآمدسازی شیوه نظارت بر بازار به همه انجمن‌های صنایع غذایی و کنسروسازی، سلولزی، بهداشتی و آرایشی، کارخانجات، تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی و لنت ترمز ابلاغ شد.

طبق این بخشنامه، همه واحدهای تولیدکننده و واردکننده انواع لنت ترمز، فیلتر روغن، روغن موتور، محصولات شوینده، محصولات سلولزی، سس، رب، کنسروها، ترشیجات و ماکارونی، به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و اجحاف در حق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مکلفند از تاریخ 19 دی ماه سال جاری نسبت به درج قیمت تولیدکننده/واردکننده که دربرگیرنده مجموع هزینه‌ها و سود قانونی واحدهای تولیدی/وارداتی با احتساب مالیات ارزش افزوده است، اقدام کنند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید