تولید 58 درصد خودروهای داخلی با سطح کیفی متوسط

0

بر اساس ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مورد خودروهای سواری تولید آذر ماه، نزدیک به 58 درصد خودروهای داخلی با سطح کیفی 3 ستاره یعنی با کیفیت متوسط تولید شده اند.

به گزارش نبض صنعت، آخرین ارزیابی کیفی صورت گرفته از خودروهای سواری تولیدی آذر ماه نشان می‌دهد که در ۳۱ مدل خودروهای تولیدی این ماه، سه خودرو حایز پنج ستاره‌، ۹ خودرو حایز چهار ستاره‌، یک خودرو حایز دو ستاره‌ و الباقی ( ۱۸ مدل خودرو) حایز سه ستاره‌ شده‌اند. به این ترتیب اکثر خودروهای تولید داخل در سطح کیفی سه ستاره از پنج ستاره کیفی تولید می‌شوند.

بر این اساس، با کیفیت‌ترین خودروها دناپلاس توربو اتوماتیک ایران‌خودرو و دیگنتی و فیدلیتی (محصولات جدید گروه بهمن‌موتور) با کسب پنج ستاره کیفی هستند و پس از آن ۹ خودرو چهار ستاره و ۱۸ خودرو سه ستاره قرار گرفته‌اند. در حالی که برای مدتی خبری از خودروهای دو ستاره نبود اما دوباره در تولیدی‌های سه ماه اخیر (از مهرماه به بعد)، MVM X۳۳S مدیران‌خودرو با کسب دو ستاره کیفی تولید می‌شود.

طبق ارزیابی صورت گرفته در سطح قیمتی ۱ تنها به خودرو تیگو ۷ مدیران‌خودرو اشاره شده که سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده است.

در خودروهای در سطح قیمتی ۲ دو محصول تازه گروه بهمن موتور، دیگنتی و فیدلیتی توانسته‌اند پنج ستاره کیفی را کسب کنند. پس از آن‌ها، هایما S۷ اتوماتیک (ایران‌خودرو خراسان) و SWM G۰۱F (سیف‌خودرو) چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

حودروی SWM G۰۱F برای اولین بار چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده و براین اساس ارتقای کیفی داشته است. در همین سطح قیمتی، محصولاتی همچون آریزو ۶، آریزو ۵ توربو، تیگو ۵، جک S۳ و جک S۳ (بهمن موتور) سه ستاره‌ای شده‌اند.

همانطور که اشاره شد، در ارزیابی این ماه خودروی MVM X۳۳ X نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و توانسته دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کند.

در سطح قیمتی ۳ خودروهای سواری، دو محصول دیگر مدیران‌خودرو یعنی MVM X۲۲ و MVM  ۳۱۵ پلاس اتوماتیک (برای اولین بار) مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و سه ستاره‌ای شده‌اند.

در ارزیابی سطح کیفی خودروهای تولیدی سواری در نهمین ماه امسال در سطح قیمتی ۴، دناپلاس توربواتوماتیک با پنج ستاره کیفی در صدر جدول کیفی قرار گرفته و  پس از آن پژو ۲۰۷  پانوراما، دناپلاس، تارا و شاهین موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده‌اند.

همچنین در سطح قیمتی ۴، خودروهای پژو ۲۰۶، راناپلاس، سورن پلاس (ایران‌خودرو تبریز)، پژو پارس (ایران‌خودرو مازندران، خراسان، فارس و کرمانشاه)، پژو ۴۰۵ (ایران‌خودرو خراسان) و سمند تبریز سه ستاره‌ای شده‌اند.

در نهایت نیز در سطح قیمتی ۵، خودرو کوییک و کوییک S (سایپا) و همچنین کوییک پارس‌خودرو چهار ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. پس از آن‌ها، کوییک R (تولیدی پارس‌خودرو)، تیبا ۲ (سایپا)، تیبا (سایپا-سیتروئن) و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) در رده خودروهای با سطح کیفیت سه ستاره کیفی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید