جزئیات عرضه اینترنتی گوشت ۹۹ تا ۱۴۰ هزار تومانی از شنبه

0
گوشت قرمز
گوشت قرمز

مشاور وزیر جهاد کشاورزی، جزئیات عرضه اینترنتی گوشت ۹۹ تا ۱۴۰ هزار تومانی از شنبه را تشریح کرد.

به گزارش نبض صنعت، علیرضا رضازاده افزود: در کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی مقرر شده کل نهاده مورد نیاز دامداران در اسفند ماه نیز طبق تامین ارز تا آخر بهمن در سامانه بازارگاه بارگذاری شود.

وی از توزیع گسترده انواع گوشت قرمز با قیمت مناسب از امروز تا ماه مبارک رمضان در سراسر کشور به منظور ثبات و آرامش بازار و رفع نیاز مردم خبر داد.

وی با بیان این که ذخیره گوشت قرمز اطمینان‌بخش، به وفور و بیش از نیاز بازار مصرف صورت گرفته، گفت: بر اساس آخرین مصوبات کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، توزیع انواع گوشت قرمز از طریق سامانه‌های هوشمند، میادین تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های سطح شهر در سراسر کشور با قیمت مناسب انجام می‌شود و مردم در مورد دسترسی به این محصول برای سفره خود هیچ غدغه‌ای نداشته باشند.

وی اظهار داشت: از ساعات آینده عرضه هوشمند گوشت قرمز برای حفظ کرامات مردم و ملاحظات بیماری کووید 19 از طریق سامانه بازرگام با تخفیف ویژه و تحویل درب منزل آغاز می‌شود و توصیه ما نیز استفاده از روش خرید هوشمند است.

رضازاده گفت: در این سامانه عرضه گوشت گوساله مخلوط بشقابی و بسته‌بندی شده با قیمت هر کیلوگرم 99 هزار و 800 تومان و گوشت بره بسته‌بندی شده هر کیلوگرم 105 هزار تومان به صورت تحویل رایگان درب منزل صورت می‌گیرد.

وی افزود: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی، از شنبه آینده گوشت گوساله لاشه در میادین میوه و تره‌بار با قیمت هر کیلوگرم 100 هزار تومان، گوشت گوساله گرم تنظیم بازاری بسته‌بندی شده درجه یک هر کیلوگرم 140 هزار تومان و گوشت گوساله چرخ کرده تنظیم بازاری درجه یک هر کیلو گرم با قیمت 120 هزار تومان عرضه و در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

رضازاده ادامه داد: در میادین میوه و تره‌بار همچنین گوشت گوساله بسته‌بندی شده با قیمت 120 هزار تومان در هر کیلوگرم و گوشت گوسفندی گرم لاشه با قیمت 116 هزار و 900 تومان در هر کیلوگرم به صورت گسترده توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: گوشت گوساله مخصوص سازمان‌ها، ارگان‌ها، ادارات و بیمارستان‌ها با قیمت هر کیلوگرم 140 هزار تومان عرضه خواهد شد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: در کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی مقرر شد نظارت و پایش بازار به صورت جدی و مستمر انجام و با هر گونه اقدامی نظیر احتکار، گرانی ساختگی، کم فروشی و گرانفروشی برخورد می‌شود.

وی افزود: ۹۶۰ هزار تن نهاده دامی بهمن ماه به منظور پشتیبانی از تولید و رفع نگرانی های دامداران در سامانه بازارگاه بارگذاری و در حال توزیع است و این میزان بارگذاری بیش از ماه‌های گذشته بوده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: نظارت بر بازار محصولات کشاورزی توسط تیم‌های بازرسی به صورت روزانه صورت می‌گیرد و مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف در زمینه گرانفروشی، احتکار و کم فروشی این محصولات می‌توانند گزارش خود را از طریق تلفن گویای 124 اطلاع دهند تا موضوع در اسرع وقت پی‌گیری و مورد بررسی قرار بگیرد.

وی خواستار همراهی و همیاری مردم در نظارت، کنترل و مدیریت مصرف گوشت و مقابله با اخبار منفی و جوسازی‌ها در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها شد و همچنین از رسانه‌های جمعی خواست از انتشار اخبار غیرموثق و نگران کننده در مورد توزیع و تامین گوشت قرمز و سایر محصولات مربوط به سفره مردم خودداری و همکاری لازم را با اقدامات دولت برای ایجاد ثبات و آرامش بازار داشته باشند.

رضازاده بار دیگر بر تامین گوشت مورد نیاز سفره مردم در روزها و ماه‌های آتی تاکید کرد و اظهار داشت: هیچ مشکلی در تامین گوشت در سطح کشور نداریم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید