ورود مجلس یه موضوع کندی سرعت اینترنت

0
سرعت اینترنت
سرعت اینترنت
کندی سرعت اینترنت علاوه بر نارضایتی مردم، گلایه نمایندگان مجلس را نیز به همراه داشته به طوری که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از وزیر ارتباطات خواسته اند تا در این مورد گزارش جامعی را به مجلس ارائه کند.
به گزارش نبض صنعت، حجت اله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از کندی سرعت اینترنت، گفت: در هفته‌های اخیر سرعت اینترنت خانگی و سیار کاهش یافته و این وضعیت موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است. زیرا هفته‌های اخیر با فصل انتخاب رشته دانشجویان و ثبت نام کنکور سراسری و… همزمان بوده و از سوی دیگر با توجه به آغاز پیک ششم کرونا بسیاری از مدارس غیرحضوری شده و دانش‌آموزان و در برخی موارد دانشجویان ناچار به استفاده از آموزش مجازی هستند.

وی با بیان اینکه شکایت‌های بسیاری به نمایندگان برای شرایط نامناسب اینترنت شده است، افزود: هرچند سرعت اینترنت در تهران نیز نامناسب است اما با دور شدن از پایتخت وضعیت نامطلوب‌تر می‌شود و مردم در برخی مناطق اینترنت مطمئن و قابل استفاده ندارند.

وی اضافه کرد: مشکل کندی اینرنت درحالی وجود دارد که مردم هزینه اینترنت را نیز می‌پردازند اما در واقع افراد متناسب با مبالغی که برای اینترنت می‌پردازند خدمات دریافت نمی‌کنند.

فیروزی با طرح این پرسش که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چه نقشی در تنظیم‌گری این حوزه دارد، تصریح کرد: هرچند اپراتورها اینترنت را ارائه می‌دهند اما این وزارت ارتباطات باید مطالبات مردم را پیگیری کرده و پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: با توجه به گلایه‌های مختلف مردم از سرعت اینترنت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به این حوزه ورود کرده، گزارش جامعی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کند و علل کندی اینترنت را توضیح دهد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید