هشدار سازمان حمایت در مورد آگهی فروش خودرو در فضای مجازی

0
خودرو
خرید و فروش خودرو
سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از مردم خواست پیش از خرید خودرو، وجاهت قانونی اطلاعیه های فروش خودرو که در فضای مجازی منتشر می شود را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش نبض صنعت، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از مردم خواست پیش از خرید خودرو، وجاهت قانونی اطلاعیه های فروش خودرو که در فضای مجازی منتشر می شود را مورد بررسی قرار دهند.

بر اساس اطلاعیه سازمان حمایت متقاضیان به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی، متضرر شدن هموطنان توصیه می شود مشتریان در مراحل ثبت نام، خرید و تحویل خودرو به موارد زیر توجه کنند:

1-  متقاضیان خرید خودرو باید صرفا از طریق اطلاعیه های موجود در سایت های رسمی شرکت های تولید کننده و در چارچوب بخشنامه های رسمی صادره که شماره و تاریخ مجوز های اخذ شده در آن درج شده اقدام به ثبت نام کنند.

2-  هرگونه آگهی و اطلاعیه صادره در فضای مجازی که همزمان از طریق شرکت های اصلی اطلاع رسانی نشده باشد فاقد وجاهت قانونی است.

3-  تمامی شرکت های تولیدکننده خودرو مکلف به اطلاع رسانی سریع و جامع بخشنامه های فروش از طریق سایت رسمی شرکت و با درج شماره و تاریخ مجوز اخذ شده از وزارت صمت  هستند.

4- تمامی روش های فروش با موعد تحویل بیش از یک ماه نیازمند اخذ مجوز است.

5- برای آن دسته از خودروهایی که برای اولین بار مقرر است وارد چرخه عرضه در کشور شود قبل از اعلام شرایط فروش صرفا از طریق سایت رسمی شرکت، دریافت هرگونه وجه از طریق شرکت اصلی و یا نمایندگی ها با عناوین فروش حواله ، دریافت وجه علی الحساب و … ممنوع است.

6- با توجه به ممنوعیت واردات خودرو به کشور صدور هرگونه  اطلاعیه پیش فروش خودروهای وارداتی در فضای مجازی فاقد وجاهت است.

 انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید