آجیل عید را دلاری بخرید

0
آجیل
آجیل
رئیس اتحادیه قنادان کرج با بیان اینکه قیمت آجیل و خشکبار را ارز مشخص می کند، تعیین سود ۱۰ درصدی برای آجیل فروشان را ناکافی دانست.

سید رضا امامی با اشاره به سود ۱۰ درصدی مجاز روی اجناس خشکبار و آجیل گفت: این ۱۰ درصد سود هزینه های آجیل فروش ما را پر نمی کند. به ویژه اینکه آجیل ناخنک و تِست توسط مشتری هم دارد.

رئیس اتحادیه قنادان کرج با بیان اینکه آجیل و خشکبار مانند لباس نیست که در انبار بماند و سال بعد قابل استفاده باشد، گفت: سال اول که کرونا آمد آجیل و خشکبار روی دست قنادان ماند و خراب شد و همه ضرر هنگفتی کردند.

  وی در پاسخ به این پرسش که امسال وضعیت و قیمت آجیل برای شب عید چگونه است؟ گفت: قیمت آجیل و خشکبار را ارز تعیین می کند و هر چه نرخ دلار بالا می رود قیمت آجیل هم بالا می رود چون پسته بادام و غیره را صادر می کنند.

  امامی همچنین درباره رقابت شکلات های ساخت ایران با شکلات های خارجی در بازار گفت: شکلات سازهای ایرانی در حد شکلات سازهای اروپایی هستند و حرف اول را می زنند. ما برندهای خوبی در ایران داریم که شکلات هایش با شرکت های آلمانی برابری می کند.

  رئیس اتحادیه قنادان کرج ادامه داد: مردم هم این موضوع را می دانند، برخی شکلات های ما با کارخانه سوئیس برابری می کند. طبیعتا” مردم هم استقبال خوبی دارند و از شکلات های ایرانی راضی هستند. در مجموع در تولید شکلات خودکفا شدیم.

  انتهای پیام

  پاسخ دادن

  دیدگاه خود را وارد کنید
  لطفا نام خود را وارد کنید