تمایل ارمنستان به سرمایه گذاری مشترک در صنعت خودرو

0
خودرو
خودرو
معاون امور بین الملل اتاق ایران گفت: ارمنستانی‌ها خواستار سرمایه گذاری مشترک به ویژه در صنعت خودرو هستند.

به گزارش نبض صنعت، محمدرضا کرباسی گفت: ارمنستان جزو کشور‌های اوراسیا است و تنها کشوری است که مسیر زمینی با ایران دارد. از طریق ارمنستان می‌توانیم به اروپا و کشورها عضو اوراسیا کالا صادر کنیم. حجم روابط اقتصادی ایران با ارمنستان خوب نیست، اما ارمنستانی‌ها خواهان فعالیت مشترک با ایرانیان در صنعت خودرو هستند، که منافع اقتصادی برای هر دو کشور به همراه داشته باشد.

راهی برای بهبود صادرات 

وی افزود: برای بهبود صادرات به ارمنستان  باید زیر ساخت‌ها در حوزه گمرک فراهم شود، مرز‌های ایران با ارمنستان باید به صورت مرز‌های موفق تعریف شوند، از این جنبه که فعالان اقتصادی در مرز با یک دستگاه مواجه شوند، بنابراین فرماندهی مرزها به عنوان اولویت حل مشکلات تجاری مورد توجه قرار می‌گیرد، برای صادرات به ارمنستان باید اقدام به نوسازی ناوگان کنیم و در حوزه لجستیک برای صادرات به اروپا و اوراسیا از طریق ارمنستان  باید سرمایه گذاری‌هایی صورت گیرد.

به گفته کرباسی، با توجه به سفر وزیر صمت به این کشور خواستار ایجاد دفاتر تجاری و معرفی کالاهای ایرانی به این کشور هستیم، پس در کنار سفر هیات‌های دولتی باید از ظرفیت‌های فعالان اقتصادی برای دو برابر شدن میزان صادرات استفاده کنیم.

میزان صادرات به ارمنستان ۵۰۰ میلیون دلار است، اما این میزان نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته،  همچنین طبق گفته وزیر صمت میزان صادرات ایران به ارمنستان می‌تواند به یک میلیارد دلار برسد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید