خودروی ارزان‌ قیمت داخلی بهمن امسال رونمایی می شود

0
منوچهر منطقی
منوچهر منطقی
معاون صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت با بیان اینکه خودروی ارزان‌ قیمت در بهمن‌ ماه امسال رونمایی می‌شود، گفت: قیمت این خودرو در جهان کمتر از ۶ هزار دلار است.

به گزارش نبض صنعت، منوچهر منطقی از برنامه‌ریزی وزارت صمت برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت خبر داد و افزود: تولید خودروی ارزان‌ قیمت تنها مسئله ایران نیست و مربوط به تمام کشورها است زیرا خودروهای موجود برای همه جمعیت جهان مناسب نیست و تنها برای 2 میلیارد نفر مناسب است.

وی افزود: دو مسیر موازی در صنعت خودروسازی دنیا ایجاد شده است، نخست مسیری که برای دهک‌های درآمدی بالا ایجاد شده و دومین مسیر تولید خودرو برای دهک‌های درآمدی پایین.

معاون صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت با بیان اینکه خودروی اقتصادی باید به‌روز از نظر ظاهری جذابیت لازم را داشته و ارزان‌ قیمت باشد، اضافه کرد: روش نوآوری‌های مقتصدانه، روشی علمی برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت است به این معنا که در این روش ویژگی‌های لازم و مناسب برای یک خودرو حفظ می‌شود اما هزینه‌ها افزایش نمی‌یابد.

معاون صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت با بیان اینکه مطالعات مربوط به تولید خودروی ارزان‌ قیمت آغاز و این موضوع با خودروسازان مطرح شده است، ادامه داد: از آنجا که این مهم در نامه رئیس جمهور و وزیر صمت نیز آمده است، به‌صورت جدی پیگیر آن هستیم.

وی با ابراز اینکه تولید خودروی ارزان‌قیمت در قالب خودروی برقی و معمولی در حال پیگیری است، تصریح کرد: به‌ نظر می‌رسد خودروی ارزان‌ قیمت در بهمن‌ماه امسال رونمایی شود تا کارشناسان بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بر اساس طرحی که برنامه‌ریزی شده است نخستین عرضه خودروی ارزان‌ قیمت در شهریور 1402 انجام می‌شود، درباره قیمت خودروی اقتصادی توضیح داد: در دنیا تلاش می‌شود که قیمت این خودرو کمتر از 6 هزار دلار و در محدود 5 هزار و 400 تا 5 هزار و 800 باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در ایران نیز قیمت خودروی ارزان‌ قیمت 6 هزار دلار نرخ خواهد داشت؟ گفت: این امر وابسته به مشارکت سازنده‌ها است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید