واکنش صعودی بازار خودرو به سامانه یکپارچه

0
بازار خودرو
بازار خودرو
یک کارشناس بازار خودرو گفت: عکس العمل بازار خودرو به راه اندازی سامانه یکپارچه فروش خودرو فعلا افزایشی است.

به گزارش نبض صنعت، ابراهیم مددیان درباره قیمت اخیر خودروهای داخلی که در این هفته دوباره با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند، گفت: راه‌اندازی این سامانه یکی دو روز است که به طور جدی مطرح شده ولی در حدود یک ماه است با افزایش قیمت خودرو در بازار مواجه هستیم.

این کارشناس بازار خودرو افزود: بازار خودرو بر مبنای عرضه و تقاضاست وقتی عرضه کم باشد، قیمت خود به خود بالا می‌رود. اما مدیریت هم در راس کار است. مردم تا نوروز امسال منتظر برجام بودند که فعلا اتفاق نیفتاده است، واردات خودروهم فعلا انجام نشده و آنهایی که منتظر کاهش قیمت خودرو بودند هم دیگر خسته شده و می‌گویند امروز نخریم باید فردا خودرو را گران‌تر بخریم و برای خرید رو به بازار آورده‌اند.

بر اساس این گزارش، قیمت خودرو در بازار کشور همچنان با نوسان مواجه است، برخی کارشناسان هم معتقدند توقف عرضه خودرو به دلیل فروش در سامانه یکپارچه باعث افزایش دوباره قیمت‌ها است.

قیمت خودرو صفر داخلی در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ ، ۲۰۶ میلیون تومان

پراید ۱۳۱ نیز  ۱۷۶ میلیون تومان

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ ، ۵۰۳ میلیون تومان و دنا معمولی ۱۴۰۱، ۳۸۶ میلیون تومان

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به ۲۱۴ میلیون تومان

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو با دو میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۱۴ میلیون رسید و پژو ۲۰۶ تیپ پنج نیز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت که در بازار کشور به ۳۵۰ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز به قیمت ۴۴۵ میلیون تومان رسید.

اما خودروی تارا اتوماتیک با سه میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۵۹۰ میلیون تومان رسید.

مدل ۱۴۰۰ از ۳۴۰ میلیون تومان در ابتدای فروردین ماه امروز به ۳۷۲ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۱ این خودرو اما در فروردین ماه ۳ میلیون تومان ارزان شده و ۳۹۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

افزایش چشمگیر قیمت فیدلیتی، دیگنیتی و شاهین

قیمت خودرو دیگنیتی مدل ۱۴۰۰ حدود ۱۷۵ میلیون تومان افزایش یافته و این خودرو در حال حاضر یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودرو فیدلیتی پرایم پنج نفره مدل ۱۴۰۰ نیز از یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان در ابتدای فروردین ماه امروز به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید