پیش نویس طرح واردات خودرو فردا به هیأت دولت می رود

0
واردات خودرو
در شرایطی که برخی اخبار از ارائه پیش نویس طرح واردات خودرو به هیأت دولت طی روز آینده حکایت دارد، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از اجرایی شدن مصوبه آزادسازی واردات خودرو در چارچوب سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش نبض صنعت، مصطفی قمری‌وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مصوبه آزادسازی واردات خودرو، در چارچوب ضوابط، سیاست‌های ارزی و سقف‌های تعیین شده از سوی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی کامل سیاست‌های تجاری با سیاست‌های ارزی در برنامه ‎اصلاحات ساختاری اقتصاد، یک اصل مورد وفاق در دولت سیزدهم است.

واردات خوردو از جمله طرح‌هایی بود که در دولت قبل به دلیل مخالفت بانک مرکزی متوقف شده بود اما سرانجام بعد از چانه زنی های بسیار در نهایت واردات خودرو بعد از 3 سال آزاد خواهد شود. این خبر را وزیر صنعت در هفته گذشته اعلام کرد و گفت: محدودیتی در واردات نخواهیم داشت و همزمان با واردات و همچنین افزایش عرضه خودروسازان داخلی، بخش عمده‌ای از تقاضای بازار پاسخ داده خواهد شد. هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا این واردات در اسرع وقت انجام شود، اما دولت، واردکننده نخواهد بود بلکه شرایط را تسهیل خواهیم کرد.

پیگیری ها نشان می دهد امروز پیش نویس طرح واردات خودرو نهایی و فردا برای تصویب به هیأت دولت ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید