خودروسازان باید از تفکر پوسیده دولتی فاصله بگیرند

0
اکبری تالارپشتی
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ایران خودرو باید از تفکر پوسیده دولتی فاصله بگیرد و از ظرفیت دانش بنیان‌ها استفاده کند.

به گزارش نبض صنعت، اکبری تالارپشتی در همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌ها و نهاد‌های دانش بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو، خطاب به این مجموعه صنعتی اظهار داشت: در کشور، شرکت‌های دانش بنیان ارزشمندی وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده شود، اما ایران خودرو در کوچه، پس کوچه‌ها قرار دارد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موفقیت‌های جوانان نخبه ایرانی در عرصه‌های مختلف مانند هوافضا، نانو، بیوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی و صنعت موشک این سئوال را مطرح کرد که چرا همین جوان‌ها در حوزه خودرو پیشران نیستند؟

اکبری تالارپشتی افزود: ایراد در جوانان ما نیست، بلکه ایراد در ساختار‌ها و مجموعه مدیریت هاست.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سهم ۵ درصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایران خودرو تاکید کرد: نباید وزارت صمت با این میزان سهام، برای مجموعه ایران خودرو، ۵۰۰ درصد تصمیم گیری کند.
اکبری تالارپشتی افزود: علاقه مندم وقتی با مدیرعامل ایران خودرو تماس می‌گیریم بگویند با مدیر عامل تویوتا یا با مدیرعامل بنز برای تعامل و همکاری‌های مثبت جلسه دارد.
وی با بیان اینکه در حوزه قطعه سازی ظرفیت‌های بزرگی داریم گفت: باید این از این ظرفیت‌های بخش خصوصی به درستی بهره ببریم.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ایران خودرو برنامه‌های خوبی را شروع کرده و باید از تفکر پوسیده دولتی فاصله بگیرد.
انتهای پیام

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید